• صرفه جویی 1400 میلیارد ریالی در هدر رفت گاز طبیعی

صرفه جویی 1400 میلیارد ریالی در هدر رفت گاز طبیعی

اخبار ایلک - مدیر عامل شرکت انتقال گاز ایران گفت: از سال گذشته تاکنون با بکارگیری روش های نوین تعمیرات، بدون تخلیه گاز از خطوط لوله، از هدر رفت گاز طبیعی جلوگیری و بیش از یک هزار و 400 میلیارد ریال صرفه جویی شده است.

به گزارش اخبار ایلک از ایرنا، سعید توکلی روز یکشنبه در نشست مسئولین منطقه 8 عملیات انتقال گاز کشور در تبریز گفت: شرکت انتقال گاز با استفاده از توان فکری و کاری کارکنان و با تبعیت از سیاست های اقتصاد مقاومتی به این موفقیت دست یافته است.
وی افزود: این شرکت تاکنون به تعهدات خود در تداوم انتقال گاز و تامین گاز مبادی مصرف عمل کرده و با انتقال روزانه بیش از 755 میلیون مترمکعب گاز، رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است.
وی ادامه داد: بی شک موفقیت در انجام رسالت سازمانی و ارائه خدمات مطلوب ناشی از پشتیبانی، نگاه سیستماتیک و بهره مندی مناسب از توان علمی و بالقوه نیروی انسانی است.
توکلی شرکت انتقال گاز را شرکت دانش محور و چابک معرفی کرد و افزود: در سال جاری 1907 کیلومتر خطوط انتقال گاز به خطوط لوله این شرکت اضافه شده و کل خطوط لوله فشار قوی تحت پوشش شرکت انتقال گاز را در کشور به بیش از 36 هزار کیلومتر افزایش داده است.
وی با بیان اینکه حفاظت از خطوط لوله و پایداری انتقال گاز، هوشیاری و دقت نظر نیروهای عملیاتی را می طلبد، اعلام کرد: علاوه بر تعهدات صادراتی و مصارف صنایع و خانگی، 270 میلیون متر مکعب گاز در نیمه نخست سال جاری به نیروگاه ها تحویل داده شده است که علاوه بر تقویت رونق اقتصادی، تاثیر بسزایی نیز در حفظ محیط زیست دارد.
مدیر عامل شرکت انتقال گاز ایران اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم شرکت را به جایگاه واقعی و سرآمد برسانیم باید خودمان را به سازمان نزدیک کرده و با برخورداری از یک نگاه متوازن و توسعه همه جانبه، برای بهبود شرایط، گام های موثر و اثر بخش برداشته و همواره نگاه رو به جلو داشته باشیم.
توکلی با اشاره به اینکه شرکت انتقال گاز همواره در حال توسعه و گسترش بوده، تاکید کرد: با نظارت بهتر و بهره گیری از تکنولوژی های نوین، ظرفیت ها را شناخت و با مدیریت هزینه ها و صرفه جویی در انرژی توجه ویژه ای به برون سپاری داشته و در صیانت از سرمایه های ملی حساس باشیم.
شرکت انتقال گاز به عنوان بزرگترین زیرمجموعه شرکت ملی گاز ایران دارای 10 منطقه عملیاتی است که از ابتدای تاسیس شرکت ملی گاز ایران در سال 1344 تحت مدیریت شرکت پالایش و انتقال گاز فعالیت داشته و در سال 84 مدیریت انتقال گاز از نظر ساختاری از پخش پالایش تفکیک و در پایان سال 85 به شرکت انتقال گاز تبدیل شد
این شرکت با بکارگیری 20 درصد نیروی انسانی شاغل در صنعت گاز، وظیفه خطیر مدیریت، حفظ، نگهداشت و بهره برداری از 70 درصد دارایی های فیزیکی این صنعت عظیم را به عهده دارد.
در مجموع مدیریت عملیات بیش از 36 هزار کیلومتر خطوط انتقال گاز در حال بهره برداری، 81 تاسیسات تقویت فشار، 288دستگاه توربین، 50 مرکز بهره برداری و تعمیرات خطوط لوله، 5 ایستگاه صادرات گاز، 3 ایستگاه واردات گاز، 644 ایستگاه لانچر و ریسیور، 2149 شیر بین راهی و 1195 ایستگاه کنترل خوردگی CPS را عهده دار است
این شرکت از لحاظ حجم خطوط لوله و تأسیسات تحت بهره برداری، رتبه نخست را در آسیا و رتبه چهارم را در جهان پس از کشورهای آمریکا ، روسیه و کانادا به خود اختصاص داده است.
شرکت انتقال گاز ایران باتوجه به گستردگی فعالیت های انتقال در سطح کشور، به عنوان حلقه واسط پالایشگاه ها و شرکت های گاز استانی، دارای نقشی کلیدی و منحصر به فرد در کلیه مدل های کسب و کار صنعت گاز و همچنین تامین انرژی مورد نیاز در بخش های خانگی، صنعتی و نیروگاه های برق است.
 

انتهای پیام /

با کانال تلگرامی اخبار ایلک همراه شوید

farhangi
farhangi

نظرات
  • نظری ثبت نشده است !
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.