• مصاحبه ی اختصاصی ایلک نیوز با محمد کلامی مدیر کل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی

مصاحبه ی اختصاصی ایلک نیوز با محمد کلامی مدیر کل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی

اخبار ایلک - مدیر کل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی: جنس فقر در استان ما زنانه است.

به گزارش اخبار ایلک، محمد کلامی، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در مصاحبه با خبرنگار ایلک نیوز درباره اشتغال مدد جویان گفت:

توجه به اینکه جنس فقر در  استان ما زنانه است سبب شده تا سیاست های شغل یابی را با مشکل مواجه کرده است.

وی از تفاهم میان کمیته امداد و دانشگاه علوم پزشکی برای رفع خلع موجود خبر داد و افزود ؛ قرار بر این شده که 2000 نفر از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش که دارای مدرک دیپلم هستند جهت گذراندن دوره های کمک پرستاری به دانشگاه معرفی شوند تا در بخش های مورد نیاز بکار گرفته شوند.

همچنین کمیته امداد در جهت تفاهم با نظام پرستاری، انجمن داروسازی و سازمان تاکسیرانی برای سال آینده را در برنامه های خود دارد تا افراد تحت پوشش خود علی الخصوص زنان سرپرست خانوار بتوانند در این گروه ها به اشتغال بپردازند.

محمد کمالی همچنین درباره بی اعتمادی مردم نسبت به کمیته امداد چنین اظهار داشت:

این بی اعتمادی چند دلیل دارد که یکی از آن ها به خود ما بر میگردد.

ما باید به عنوان کمیته امداد خدماتمان را به مردم معرفی کنیم که یقینا در این معرفی مشکل داریم.

کمیته امداد استان روزانه 2 واحد مسکن برای مددجوها میسازد، و در طول یکسال گذشته 1600 باب منزل مددجویان را مرمت کرده.

همچنین کمیته امداد هشتاد میلیارد ریال برای بیمه پزشکی پرداخت کرده است و 1200 دانشجو تحت تکلف داریم و در ماه برای 1500 دانش آموز تحت تکلف ماهانه 100 هزار تومان هزینه میکنیم.

وی در خصوص سئوال خبرنگار ایلک نیوز در مورد بدنه کمیته امداد که گاها مورد نقدهای جدی قرار میگیرد گفت: کمیته امداد به دنبال کوچک کردن بدنه خود است تا منابع و بودجه های دولتی که در اختیار ما قرار میگیرند صرف خدمت به مدد جویان شود.

کلامی در پاسخ به آخرین سوال درباره نحوه سازماندهی صندوقهای صدقات و جمع آوری صندوقهای صدقات توسط شهرداری تبریز اذعان داشت:

ما با سازماندهی صندوق ها مشکلی نداریم ولی آن چیزی که به اسم سامان دهی توسط شهرداری صورت گرفت بدون هماهنگی با کمیته امداد بود و مورد تایید ما نبود هرچند پس از گذشت دو ماه به توافقات خوبی با شهرداری رسیده ایم و متاسفانه این وقفه دوماهه سبب کاهش نزدیک به 1میلیارد ریالی درامد کمیته امداد شد.

در أخر وی از حمایت همه جانبه پایگاه خبری ایلک نیوز و تمامی رسانه های استانی که یاور خادمان به محرومان و مستضعفین جامعه بوده اند تشکر ویژه نمود و از دستور خود بر بدنه کمیته امداد استان مبنی بر تعامل ویژه و سازنده با اصحاب رسانه خبر داد و گفت، امیدواریم رسانه ها توجه ویژه ای به این امر داشته و در راستای شناسایی و ارائه خدمات به افراد تحت پوشش مارا یاری کنند.

انتهای پیام/

با کانال تلگرامی اخبار ایلک همراه شوید

farhangi
farhangi

نظرات
  • نظری ثبت نشده است !
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.