• نوآورترین پیرایشگردنیا صاحب قیچی طلاشد/رکورد پیرایشگر اسپانیاشکست
در پنجمین جشنواره ملی مهارت؛

نوآورترین پیرایشگردنیا صاحب قیچی طلاشد/رکورد پیرایشگر اسپانیاشکست

اخبار ایلک - پدرام محمدیان پیرایشگر تبریزی که در سال ۲۰۰۶ در کتاب گینس به عنوان نوآورترین پیرایشگر دنیا انتخاب و معرفی شده بود به تازگی موفق به کسب قیچی طلا از پنجمین جشنواره مسابقات ملی مهارت شد.

به گزارش اخبار ایلک از مهر، پنجمین جشنواره مسابقات ملی مهارت پیرایش مردانه کشور با معرفی نفرات برتربه کار خود پایان داد و پیرایشگر تبریزی در یک رقابت نفس گیر در بین ۷۲ پیرایشگر شرکت کننده در این رقابت ها توانست در سکوی قهرمانی بایستد.

پیرایشگر اسپانیایی که چندی پیش توانسته بود با یک دست و با استفاده از یک حلقه قیچی  مو کوتاه کند شاید تصور نمی کرد رکورد او به زودی توسط پیرایشگر ایرانی شکسته می شود و پدرام محمدیان بدون استفاده از هر دو حلقه قیچی و همزمان دو قیچی که حلقه های آن را چسب زده بود بتواند برای اولین بار در دنیا این کار را انجام داده و رکورد کوتاهی مو بدون استفاده از حلقه های قیچی را به نام خود ثبت کند.

پیرایشگر تبریزی رکورد پیرایشگر اسپانیا را شکست

پدرام محمدیان که پیش از این صاحب رکورد کوتاه کردن  موی سر با ۲۲ قیچی و همزمان با دو دست بود توانست بدون استفاده از حلقه های دو قیچی که  حلقه های آن چسب زده شده و ورود انگشت به آن ممنوع بود مهارت دستان خود را این بار نیز به رخ شرکت کنندگان حاضر بکشد و آنها نیز در سکوت محض  با تعجب و متحیرانه کار او را نظاره گر بودند.

پدرام محمدیان در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد کمیت و کیفیت این دوره از مسابقات ملی مهارت پیرایش مردانه گفت: پنجمین جشنواره ملی مهارت  با حضور ۷۲ نفر از نخبگان عرصه پیرایش مردانه از ۲۴ استان کشور در شش مرحله برگزار گردید و کیفیت این دوره از رقابت ها نسبت به دوره های قبلی از پیشرفت قابل توجهی برخوردار بود.

 کوتاه کردن مو بدون استفاده از حلقه های قیچی 

 وی در مورد جدیدترین سبک و تکنیک  ارائه شده خود گفت: در این رقابت ها من با استفاده از قیچی هایی که حلقه های آن چسب زده شده بود و با استفاده از دوعدد ماشین موزنی و دو عدد شانه (یک ماشین موزنی و یک شانه در دست راست و یک ماشین موزنی و یک شانه در دست چپ) و  همچنین  با استفاده از دو تیغ و دو شانه همزمان  با دو دست (یک تیغ و یک شانه در دست راست و یک تیغ و یک شانه در دست چپ)  سبک جدیدی ارائه کرده و توانستم با کسب امتیاز آیتم خلاقیت و نوآوری و امتیاز سایر آیتم های مورد نظر داوران با کسب مقام قهرمانی به «قیچی طلا» دست پیدا کنم.

پیرایشگر تبریزی ادامه داد:در این مسابقات من دوبار مو زدم، مرحله اول با دو قیچی حلقه بسته مو زده و به مرحله بالاتر آمدم که با استقبال زیاد مواجه شد و ۲ نمره بخش نوآوری و خلاقیت  را کسب کردم، درمرحله فینال نیز با دو عدد ماشین مو زنی  و دو تا شانه توانستم موکوتاه کرده و ۲نمره فینال را نیز به دست آوردم. (در دست راست یک ماشین موزنی و یک شانه بود و در دست چپ نیز یک شانه و یک ماشین موزنی بود ) و من به طور همزمان با این ابزارها مو کوتاه کردم که این نوع روش کار نیز برای همه پیرایشگران و داوران بسیار جالب، نوآوری و خلاقیت بود.

کوتاه نمودن  موی سر خود و موی مشتری به طور همزمان یکی دیگر از سبک های کاری این پیرایشگر تبریزی بود که وی در این رقابت ها توانست این نوع کار را نیز با موفقیت به انجام برساند .

وی در مورد نحوه انجام این کار خود اضافه کرد: من بدون نگاه کردن به دست های خود و نگاه  در جهت مخالف همزمان با یک قیچی در دست راست  موی مشتری و با یک قیچی در دست چپ موی خود را کوتاه کردم  یعنی به عبارت ساده تر دو تا قیچی دو تا سر.

زمانی که این کار را شروع کردم همه سکوت کرده و فقط صحنه را تماشا می کردند، شاید کسی باور نمی کرد بتوانم همزمان موی سر خودم و موی مشتری را کوتاه کنم ولی به لطف خدا موفق شدم این کار را انجام دهم.

نوآورترین پیرایشگر دنیا با اشاره به این که رقابت های پیرایشگری عرصه ای برای رقابت های پیرایشگران جوان با همدیگر است خاطرنشان کرد: پنجمین جشنواره مسابقات ملی مهارت پیرایش مردانه کشور محلی برای رقابت پیرایشگران کشورمان است که می توانند آخرین سبک و روش کوتاه کردن مو را در مقابل  داوران ارائه کنند.

وی ادامه داد : داوران نیز با توجه به آیتم های مختلف سنجش دراین رقابت ها از جمله کوتاهی موی سر،خلاقیت و نوآوری، فرم دادن موی سر، انجام خط بندی دورسر و قرینه یابی، رعایت  نکات بهداشت و ایمنی  ، توجه به آرگونومی(نحوه ایستادن پیرایشگر پشت صندلی) و علم مرفولوژی (شناخت اجزای سر وصورت مدل) استفاده از لوسیون و حالت دهنده ها، انتخاب مدل، مدیریت زمان امتیاز می دادند.

محمدیان در بخش دیگری از صحبت های خود  در مورد سبک کار پیرایشگر اسپانیایی افزود: پیش از این پیرایشگر اسپانیایی در جدیدترین تکنیک و اقدام خود با استفاده از یک حلقه قیچی توانست این کار را انجام دهد ولی من بدون استفاده از هر دو حلقه قیچی و همزمان دو قیچی که حلقه های آن را چسب زده بودم توانستم برای اولین بار در دنیا این کار را انجام داده و رکورد کوتاهی مو بدون استفاده از حلقه های قیچی را به نام خود ثبت کنم.

قهرمان پنجمین جشنواره ملی مهارت پیرایش مردانه کشور با بیان این که رقابت های ملی پیرایشگری عرصه ای برای ارائه تکنیک های جدید دراین حرفه است در مورد نحوه رقابت  در گروه فینال افزود: شرکت کنندگان حرفه ای ،خوش فکر و صاحب تکنیک به مرحله فینال راه یافته بودند، رقابت ها بسیار فشرده و نفس گیر بود

عبور از هفت خوان داوری در فینال 

محمدیان ادامه داد: این دوره از رقابت ها با نظارت کارشناسان سازمان فنی و حرفه ای برگزارشد و پنج داور و سه ناظر داوری در مراحل مختلف مسابقه را مدیریت کرده و امتیاز می دادند ولی در مرحله فینال تعداد داوران هفت نفر بود ومن با جمع بندی امتیاز آیتم های مختلف امتیاز ۸۲ را کسب کردم.

در این رقابت ها دو نفر به صورت مشترک  و با امتیاز۵/۷۷  رتبه دوم را کسب کردند و رتبه سوم نیز امتیاز۷۷ را کسب کرد.

مسابقات ملی مهارت در سال ۸۲ سکوی پرتاب پدرام محمدیان از مسابقات ملی مهارت در سال ۸۲  به عنوان سکوی پرش خود نام برده و می گوید: در این رقابت ها اصلاح موی سر با دو دست و همزمان با چند قیچی را برای اولین باراجرا کرده و موفق شدم  لوح تقدیرهای جداگانه را از رئیس اتحادیه پیرایشگران شمیرانات و رئیس اتحادیه  پیرایشگران استان تهران کسب کنم.

شایان ذکر است پدرام محمدیان پیرایشگری است که از سن ۱۲سالگی وارد حرفه پیرایشگری شده است و حالا در حرفه و کسب و کار خود به یکی از تکنیکی ترین پیرایشگران کشورمان تبدیل شده و چندین دوره در مسابقات ملی حضور داشته و رتبه های مختلفی را کسب کرده است.
وی که در داخل کشور به عنوان پیرایشگری که همزمان با دو دست و با استفاده از قیچی های متعدد کار کرده و شناخته شده بود در صدد بود تا مهارت خود را در خارج از مرزها نیز اعلام کند.

بنابراین تمام اسناد، مستندات و ویدیوهای ضبط شده و هر آن چیزی که این نوآوری را تائید می کرد به موسسه گینس در تاتنهام انگلیس فرستاد و هئیت داوران گینس نیز پس از بررسی نهایی مدارک و مستندات، ضمن عرض تبریک و تحسین بابت این خلاقیت و نوآوری، او به عنوان نوآورترین پیرایشگر جهان در سال ۲۰۰۶ انتخاب کردند.

تا کنون برنامه های متعددی از وی در برنامه های صدا و سیما پخش شده است، او در سال  ۱۳۸۷  در شبکه شش با استفاده از هشت قیچی و همزمان با دو دست ، در سال ۱۳۸۹ در برنامه "به خانه بر می‌گردیم" و در سال ۱۳۹۰ در برنامه "تو  کی هستی"  کوتاه کردن موی سر با ۲۲  قیچی همزمان با ۲ دست را به نام خود ثبت کرده  و تجربه جدیدی را به کارنامه فعالیت‌های مهارتی و شغلی خود اضافه نموده است.

۷۰ درصد پیرایشگران تجربی اند 

مجید چیذری، رئیس اتحادیه پیرایشگران شمیرانات در گفتگو با خبرنگارمهر گفت: یک سری از مسابقات پیرایش مردانه توسط اتحادیه پیرایشگران و یک سری از مسابقات نیز توسط سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود وپنجمین جشنواره ملی مهارت در سال جاری توسط سازمان فنی و حرفه ای برگزار شد .

وی با اشاره به اینکه ۷۰درصد افرادی که به شغل پیرایشگری مشغولند  به طور تجربی وارد این حرفه شده اند افزود:افرادی که در مسابقات پیرایشگری سازمان فنی و حرفه ای  شرکت می کنند پیرایشگرانی هستند که در دوره های آموزشی و مهارتی که سازمان فنی و حرفه ای برگزار می کند حضور یافته و سطح علمی و مهارتی آنان بالاتر است.

نمره ۲۰ حاصل زحمت های شبانه روزی 

رئیس اتحادیه پیرایشگران شمیرانات  با بیان اینکه پدرام محمدیان از ۱۲ سال پیش در مسابقات مختلف مهارت شرکت کرده و در هرکدام از مسابقات ملی صاحب مقام های  دوم و سومی شده بود افزود:باعث افتخار اتحادیه پیرایشگران شمیرانات است که یکی از اعضای این اتحادیه در رقابت های سخت و فشرده کشوری این بار با غلبه بر تمام حریفان خود مقام اولی این رقابت ها را کسب کرده و قهرمان پنجمین جشنواره ملی مهارت پیرایش مردانه کشور شود.

چیذری با تاکید بر تکنیک و استدلال قهرمان پیرایشگری کشورمان برای تکنیک های ارائه شده ادامه داد: محمدیان دارای علم آرایشگری بوده و با توجه به سابقه خوب او در رکورد قبلی ( کوتاه کردن مو همزمان با دو دست و ۲۲ قیچی ) برای هر کدام از تکنیک هایی که در مسابقات مختلف ارائه می کند با جواب ها و استدلال های منطقی داوران جشنواره ها را متقاعد می کند و از این نظر نمره او ۲۰ است.

 ارسلان سعید زاده یکی از داوران پنجمین جشنواره مسابقات ملی پیرایش مردانه کشور گفت: در این دوره از رقابت ها پیرایشگران  جوان تکنیک های خوبی ارائه کردند.

وی با اشاره به تفاوت مدل های مورد استفاده در رقابت های ملی و اروپایی خاطرنشان کرد: در مسابقات و رقابت های اروپایی از مدل های غیر زنده استفاده می کنند و به نوعی می توان گفت آنها روی موی مانکن ها کار می کنند ولی درمسابقات ملی ،پیرایشگران ما بر روی مدل های انسانی کار می کنند و این نوع کار کردن به مراتب سخت تر است.

وی نحوه داوری این رقابت ها را نیز بر طبق اصول استانداردهای جهانی اعلام کرد و افزود: عوامل اجرایی اشراف کاملی بر این رقابت ها داشته وآیتم های مورد نظر رقابت های جهانی در این سری از رقابت های ملی  اعمال شده بود.

تکنیک و تجربه محمدیان را اول کرد

سعید زاده با اشاره به تجربه حضور پدرام محمدیان در مسابقات سال های گذشته گفت: تجربه حضور در سه دوره از این رقابت ها به همراه تکنیک ارائه شده باعث شد در بخش خلاقیت و نوآوری۵/۲ امتیاز کامل را به دست آورده و با کسب امتیاز سایر آیتم ها به فینال راه پیدا کند و درمرحله فینال نیزموفق به کسب مقام قهرمانی شود.

سعیدزاده با اشاره به اینکه محمدیان در این رقابت ها بدون استفاده از حلقه های قیچی موفق به کوتاه کردن مو شد افزود: درنوآوری جدید وی،بدون استفاده از حلقه های قیچی انگشت شصت و سبابه نقشی نداشت.

وی با اشاره به مهارت محمدیان در روش ها و تکنیک های قبلی خاطرنشان کرد: محمدیان در کار با قیچی های متعدد و همزمان با دودست مهارت بالایی دارد و در این رقابت ها با استفاده از تلفیق روش سنتی و کلاسیک موفق به ثبت رکورد شد .

گروه فینال، گروه مرگ

سیاوش صالحی سرناظر داورهای پنجمین جشنواره مسابقات ملی مهارت هم به خبرنگارمهرگفت: در این سری از رقابت ها اعلام شده بود که آیتم های دیگری همچون برنامه گریم و آیتم کودک اجرا نشود و تمرکز شرکت کنندگان بر روی کوتاهی موی بزرگسال باشد

وی افزود: پنجمین جشنواره مسابقات ملی مهارت پیرایش مردانه کشور در شش مرحله برگزار شد و از هر گروه دو نفر به مرحله فینال دست یافتند و  در رقابت های امسال سه نفر به عنوان ناظر داورها از شهر قم، اراک و گیلان حضور داشتند و بنده در مرحله فینال سر ناظر بودم.
صالحی با اشاره به رقابت های نفس گیر بین شرکت کنندگان افزود: مرحله فینال  به گروه "مرگ"موسوم بود.شرکت کنندگان از هفته ها قبل  تمرین کرده بودند تا خود را برای چنین رقابت سنگینی آماده کنند و واقعا افرادی که سبک خاص و منحصربه فردی دارند به فینال راه یافته بودند.

سر ناظر داورهای پنجمین جشنواره ملی مهارت با اشاره به وجود مشکل مکان و اسکان برای پیرایشگران شهرستانی خاطرنشان کرد: پیرایشگران شهرستانی که از جاهای دور و نزدیک در این رقابت ها حضور دارند مکان مناسبی برای اسکان آنها وجود ندارد، عوامل برگزاری این رقابت ها اگر تدابیری برای اسکان آنها بیاندیشند حمایت بهتری از آنان صورت می گیرد.

رقابت های جهانی در ابوظبی

صالحی با اشاره به برگزاری رقابت های جهانی پیرایشگری در ابوظبی گفت: سال گذشته رقابت های جهانی پیرایشگری در ابوظبی برگزار شد و از آن جایی که عوامل اجرای رقابت های کشوری در این رقابت ها حضور داشتند بنابراین این مسابقات به استانداردهای جهانی نزدیک بود  از جمله اینکه نحوه امتیاز دهی در این رقابت ها به گونه ای بود که بالاترین و پایین ترین نمره حذف می شد و سه نمره وسطی با هم جمع می شد.

وی با اشاره به سبک ها و ایده هایی که پدرام محمدیان در کار خود داشت تصریح کرد: من وقتی روی میز دو قیچی  دیدم که جای حلقه های قیچی چسب زده شده بود همان لحظه متوجه شدم که این فرد در صدد است سبک و ایده جدیدی ارائه دهد چون این پیرایشگر تبریزی در تمامی رقابت هایی که شرکت می کند یک کار جدید و کلاسیک ارائه می کند.

سیاوش صالحی که خودش صاحب شش نوع سبک در پیرایشگری مردانه است ادامه می دهد: پدرام محمدیان پیرایشگر با برنامه و با اصالت است که اخلاق و خلاقیت را با هم به کار می گیرد و این موضوع در کنار سبک کار و تکنیک منحصر به فرد رمز موفقیت وی است.

وی با یادآوری خاطرات مربوط به مسابقات و رقابت هایی که خودش در آن شرکت کرده بود می گوید: زمانی که در مرحله فینال شرکت کنندگان جدال خیلی سخت و نفسگیری با هم داشتند  خاطرات مسابقات و رقابت هایی که به عنوان یک پیرایشگر شرکت کرده و مقام قهرمانی را کسب کردم در ذهنم زنده شد وخاطره رتبه اول و قهرمان شدن هیچوقت از ذهن فرد پاک نمی شود.

انتهای پیام/

با کانال تلگرامی اخبار ایلک همراه شوید

farhangi
farhangi

نظرات
  • نظری ثبت نشده است !
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.