• پاییز تبریز در فصل بهار
در سایه ‌کم‌توجهی مسؤولان شهری

پاییز تبریز در فصل بهار

اخبار ایلک - در سایه کم‌توجهی مسؤولان شهر تبریز، آفت بر برگ‌های درختان این‌ شهر نشسته و نفس فضای سبز بند آمده است.

به گزارش اخبار ایلک از خبرگزاری فارس، هرگاه صحبت از برگ ریزان می‌شود، یاد فصل هزار رنگ پاییز در اذهان زنده می‌شود، اما اکنون در اواخر فصل بهار، شاهد برگ ریزان زودرس در تبریز هستیم.

این روزها در اواخر فصل بهار، خزان زودرس از شدت آفت درختان به ویژه در مرکز شهر تبریز به جان درختان پرقدمت تبریز افتاده است و در حالی که هنوز به فصل تابستان نرسیده‌ایم، اما درختان تبریز به استقبال فصل خزان رفته و برگ‌های آنها رو به زردی و خشکی گذاشته است.

در هیاهوی کارهای روزمره شهرداری تبریز، از درختان تبریز سطح شهر و مرکز شهر تبریز غافل شده و آفت سبب زرد شدن برگ درختان شده و نابودی آنها را در صورت تداوم این بی‌توجهی به دنبال دارد.

این‌روزها اگر با پای پیاده در کوچه‌ها و خیابانهای مرکزی تبریز قدم بزنید، نخستین چیزی که نظر شما را جلب میکند،  زرد شدن برگ درختان و ریزش آنان بر اساس آفت درختان است به طوریکه در پاییز قرار داریم. 

رضا فدایی، رئیس اداره پایش و نظارت حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی در خصوص کمبود فضای سبز در پاسخ به فارس می‌گوید: استاندارد سرانه فضای سبز برای هر شهروند در کشور ما ۲۵ مترمربع است و این رقم در داخل شهر تبریز چهار مترمربع و در حومه شهر 8.5 مترمربع است.

وی گفت: بر این اساس تبریز از دیگر کلان‌شهر‌های کشور هم فقیرتر است، زیرا آنها دست کم تا ۱۰ مترمربع سرانه دارند.

فدایی در ادامه می‌گوید: همین فضای سبز موجود هم به صورت علمی و اصولی، مدیریت نمی‌شود. 

جناب آقای شهردار! انتظار شهروندان حرکت به سمت ایجاد باغ شهر بزرگ تبریز است نه اینکه با اخبار رسیده از گوشه و کنار این شهر از بی‌توجهی به این موضوع حکایت کند.

نباید در آخرین روزهای فصل بهار و بعد از طغیان آفت در فضای سبز تبریز، شاهد آن باشیم که سمپاشی درختان با تأخیر اتفاق بیفتد. 

مطالبه شهروندان افزایش سرانه فضای سبز است نه خدای نکرده شاهد از بین رفتن داشته‌های خود نیز باشیم. 

امید است با دقت در تمام مسائل شهری از جمله نگهداری مداوم و سم‌پاشی به‌موقع درختان، سهم بیشتری در زیبایی شهر تبریز داشته باشیم.

انتهای پیام/

ایلک نیوز را در پیام رسان سروش دنبال کنید

farhangi
farhangi

نظرات
  • نظری ثبت نشده است !
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.