• دادستان تبریز: احیا و صیانت از حقوق عامه اولویت دستگاه قضاست

دادستان تبریز: احیا و صیانت از حقوق عامه اولویت دستگاه قضاست

اخبار ایلک - دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز آذربایجان شرقی، احیا و صیانت از حقوق عامه را جزو اولویت ها و رئوس برنامه های این مجموعه و دستگاه قضایی استان برشمرد.

به گزارش اخبار ایلک از ایرنا، موسی خلیل اللهی، ورود دادستانی به موضوع فوق را جدی و با حساسیت کامل بیان و اضافه کرد: بر همین اساس کارگروه ویژه ای ایجاد شده است تا موارد مختلف و متنوع اعم از مسایل قضایی، زیست محیطی، اجتماعی و فرهنگی در آن کنکاش و آسیب شناسی شده و راهکارهای مربوطه ارایه شود.
وی، رسیدگی به وضعیت دریاچه ارومیه و تلاش برای احیای آن از طریق ورود قضایی به تخلفات در حوزه آب و محیط زیست، آزادسازی حریم و بستر رودخانه ها از افراد فرصت طلب و سودجو و رسیدگی و بررسی آسانسورهای مجتمع ها و اماکن عمومی و بازرسی های متعدد از آنها را از جمله اقدامات دادستانی مرکز استان در راستای احیا و صیانت از حقوق عامه عنوان کرد.
خلیل اللهی اظهار داشت: به منظور احیای دریاچه ارومیه برنامه زمان بندی شده ای با مشارکت و همراهی جهاد کشاورزی و سازمان آب منطقه ای آذربایجان شرقی در دست اجرا است و مقابله با ایجاد و حفر چاه های غیرمجاز در اولویت این برنامه قرار دارد.
وی افزود: در همین رابطه از ابتدای امسال تاکنون تعداد 57 حلقه چاه در شهرستان تبریز بازرسی و تاکنون 17 حلقه از آنها پلمپ شده و مراحل اداری پلمپ 40 حلقه دیگر از این چاه های غیرمجاز در حال انجام است.
خلیل اللهی با اشاره به اینکه آزادسازی حریم رودخانه ها نیز به موازات اقدامات فوق و برای تامین آب دریاچه ارومیه اجرا می شود، ادامه داد: تاکنون مسیل میدان چایی تبریز به طول 4.5 کیلومتر و به مساحت پنج هکتار پاکسازی شده است .
وی گفت: آزادسازی حریم خلعت پوشان با همکاری شهرداری تبریز نیز به طول یک کیلومتر و به مساحت دو هکتار صورت گرفته است و مقرر شده محل های آزادشده به تفرجگاه تبدیل شود.
خلیل اللهی، بازرسی و پیگیری وضعیت آسانسورهای تبریز را از دیگر فعالیت های دادستانی مرکز استان بیان کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون یکهزار و 349 بازدید از مجتمع های مسکونی به عمل آمد و از این تعداد آسانسورهای 49 مجتمع به دلیل ایراد فنی و مهندسی پلمپ شد.
وی افزود، از مجموع بازدیدهای فوق تعداد 616 مورد مربوط به مجتمع های تجاری بود که منجر به پلمپ 10 آسانسور شد و از مجتمع های پزشکی نیز تعداد 484 مورد بازدید و منجر به پلمپ هفت واحد شد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تبریز از ورود این مجموعه به موضوع زنان بد سرپرست و بی سرپرست خبر داد و با تاکید بر اینکه رسیدگی به وضعیت زندگی و معیشت این افراد باید با همکاری و همسویی سایر دستگاه ها باشد، گفت: بانک اطلاعاتی این قشر در دادستانی مرکز استان در دست راه اندازی است.
خلیل اللهی ادامه داد: در این زمینه طرح تحقیقاتی با مشارکت دادستانی تبریز، دانشگاه تبریز و تعدادی از تشکل های مردمی با هدف بررسی وضع عمومی زنان بد پرسرست و بی سرپرست در حال انجام است.
 

انتهای پیام /

ایلک نیوز را در پیام رسان سروش دنبال کنید

farhangi
farhangi

نظرات
  • نظری ثبت نشده است !
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.