• شرکت کنندگان در کنکور هیچ گاه ناامید نشوند
نفر پنجم کنکور تجربی:

شرکت کنندگان در کنکور هیچ گاه ناامید نشوند

اخبار ایلک - نفر پنجم کنکور تجربی علت موفقیت خود در کنکور را تلاش و پشتکار و کمک‌های والدین اش دانست و گفت: هیچ‌وقت ناامید نشده و از تلاش دست برنداشتم.

به گزارش اخبار ایلک از ایرنا، سارا کمالی زنوزی اظهار داشت: من در مدرسه فرزانگان یک ناحیه ۴ تبریز درس می‌خواندم و میزان مطالعه ام در زمان مدرسه بین 6 تا 7 ساعت و در روزهای تعطیل 10 تا 12 ساعت بود.
وی در مورد علاقمندی در رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل گفت: بین رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه تهران و تبریز مردد هستم و هنوز تصمیم قطعی نگرفته ام.
کمالی، نقش خانواده و حمایت آنها در موفقیت اش را بسیار موثر دانست و افزود: خانواده نزدیک‌ترین فرد دانش‌آموز بوده و می‌تواند در ایجاد محیطی آرام و ساکت برای فرزندان کمک کنند و از لحاظ روانی آنها را تأمین کنند که الحمدالله خانواده من نیز این‌گونه بودند.
وی ادامه داد: من یک برادر بزرگتر از خود دارم و پدرم بازنشسته اداره برق و مادرم پرستار بازنشسته است.
نفر پنجم کنکور تجربی در مورد رتبه اش نیز گفت: پیش بینی این رتبه را نداشتم اما برای کسب رتبه خوب و دانشگاه و شهر مورد علاقه بسیار تلاش می کردم.
کمالی در مورد توصیه اش به دانش آموزان کنکوری خاطرنشان کرد: هیچ وقت ناامید نشوند و در سایه تلاش و پشتکار صددرصد به نتیجه مطلوب دست می یابند.
وی همچنین در مورد سرگرمی ها و میزان حضور در فضای مجازی گفت: من چون از بچگی پیانو می نواختم به همین جهت سرگرمی ام در مواقع فراغت نواختن پیانو بود و از فضای مجازی هم، بسیار کم آن هم فقط برای مطالب درسی استفاده می کردم.
با اعلام اسامی نفرات برتر کنکور سراسری سال 1397 نام سه دانش آموز نخبه تبریزی در میان نفرات برتر دیده می شوند.
عرفان آبادی فرد، سارا کمالی زنوزی و پریا ولیزاده ایلخچی در گروه آزمایشی علوم تجربی به ترتیب رتبه های سوم، پنجم و دهم را بدست آوردند.
استان آذربایجان شرقی با کسب سه سهم رتبه برتر کنکور سراسری، بعد از استان تهران در رتبه دوم کشوری قرار دارد.
دانش آموزان آذربایجان شرقی در آزمون سراسری سال گذشته نیز رتبه‌ های اول، دوم، سوم و چهارم کشوری در رشته های علوم ریاضی، علوم تجربی و زبان های خارجی را کسب کرده بودند.
 

انتهای پیام /

ایلک نیوز را در پیام رسان سروش دنبال کنید

farhangi
farhangi

نظرات
  • نظری ثبت نشده است !
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.