• جراحان اقتصــاد روزتان مبارک!
به مناسبت روز پزشک؛

جراحان اقتصــاد روزتان مبارک!

اخبار ایلک - روز پزشک را به آن پزشکی که پزشک نبود و نسخه‌ی دلار 4 هزار و 200 تومانی پیچید اما بعدش دلار شد 12 هزار تومان هم تبریک می‌گویم. همان کسی که به ما از وعده تثبیت قیمت‌ها در بازار ارز گفت و از فردای همان روز دلار چند هزار تومان گران شد.

به گزارش اخبار ایلک از آناج، یکم شهریور مصادف است با زاد روز حکیم ابوعلی سینا که به پاس زحمات این پزشک ایرانی چنین روزی را روز پزشک نامیده‌اند، پزشک ایرانی که علی‌رغم شهرت جهانی به دلیل تالیفات متعدد حتی تصویرش در کشورمان نیز از دفترچه‌های بیمه حذف می‌شود!

غرض از نوشتن برای روز پزشک شماتت این کار و پاس نداشتن مقام علمی و جهانی ابن سینا نیست بلکه تبریک به پزشکانی است که در طول سال زحمات فراوانی می‌کشند، اگر در ابتدا از همه پزشکان محجوب و مردمی که برای رضای خدا و خلق خدا عذر بخواهیم و بعد از آن به سراغ تبریک روز پزشک برویم بهتر است؛ پس اول از تمام پزشکانی که بی ریا و با جان و دل برای مردم کار می‌کنند عذر خواهم و طلب پوزش دارم.

روز پزشک را به همه پزشکانی که به خاطر فرار از مالیات از پذیرش وجه به صورت کارت معذورند و باید برای پرداخت خدا تومان حق ویزیت دست به جیب شوید و اسکناس پرداخت کنید تبریک می‌گویم! روز پزشک را به همه پزشکانی که بدون رد و بدل شدن اندک مبلغی از زیر میز حاضر به معالجه و عمل کردن بیماران بخت برگشته نیستند هم تبریک می‌گویم.

روز پزشک را به آن نماینده مجلس_پزشکی که از میزان درآمد پزشکان انتقاد کرد اما در نیابت راس امور، کاری برای آن انجام نداد هم تبریک می‌گویم، اصلا روز پزشک را به جراحان اقتصادی دولت هم تبریک می‌گویم که با تدبیر دست به چاقو شدند و آمدند ابروی اقتصاد را درست کنند چشمش را هم کور کردند و دلار شد ده هزار تومان!

روز پزشک را به آن پزشکی که پزشک نبود و نسخه‌ی دلار 4 هزار و 200 تومانی پیچید اما بعدش دلار شد 12 هزار تومان هم تبریک می‌گویم. همان کسی که به ما از وعده تثبیت قیمت‌ها در بازار ارز گفت و از فردای همان روز دلار چند هزار تومان گران شد!

البته بی انصافی است اگر روز پزشک را در کنار چنین عزیزانی!به پزشکانی که در طول سال در مناطق محروم خدمت می‌کنند تبریک نگوییم.

بی انصافی است اگر یادی نکنیم از پزشکانی که بدون هیچ چشمداشتی در طرح‌های جهادی علاوه بر علمشان با مالشان به مردم خدمت می‌کنند و یا پزشکانی که در این اوضاع وخیم اقتصادی شعله ویزیت‌هایشان را نه تنها زیاد نمی‌کنند بلکه حال مردم را مراعات می‌کنند و به خاطر نداشتن پول مریض را ناامید روانه خانه نمی‌کنند.

بی انصافی است اگر روز پزشک را به همه پزشکانی که داوطلبانه و با جانشان به جبهه‌های جنگ رفتند، شهید یا آزاده به شهرشان برگشتند را تبریک نگوییم؛ پزشکانی که ایثار را معنا کردند.

انتهای پیام/

ایلک نیوز را در پیام رسان سروش دنبال کنید

farhangi
farhangi

نظرات
  • نظری ثبت نشده است !
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.