• جزئیات کارمندان شهرداری تبریز در استانبول/بدهی 1150 میلیارد تومان شهرداری تبریز/ شهرداری تبریز توان پرداخت بدهی‌های خود را ندارد
قلیزاده:

جزئیات کارمندان شهرداری تبریز در استانبول/بدهی 1150 میلیارد تومان شهرداری تبریز/ شهرداری تبریز توان پرداخت بدهی‌های خود را ندارد

اخبار ایلک - بدهی 1150 میلیارد تومان شهرداری تبریز، هر شهروند تبریزی 700 هزار تومان بدهکار است، 80 میلیارد تومان از جیب مردم تبریز برای تیم‌های حرفه‌ای ورزشی شهرداری و کارمندان شهرداری تبریز در شهر استانبول از جمله مطالبی است که فرج‌ قلی‌زاده عضو شورای شهر تبریز مطرح کرد.

به گزارش اخبار ایلک از خبرگزاری فارس، فرج محمد قلیزاده فعالیت خود را از سال 1370 اشتغال را با معلمی آغاز کرده و به مدت هشت سال در ناحیه سه تبریز به تدریس اشتغال داشته است.

از سال ۱۳۷۹ به عنوان مشاور حقوقی شهرداری منطقه ۳ تبریز وارد مجموعه شهرداری شده، شش ماه به عنوان معاون اداری و مالی و قائم مقام شهردار و سپس حدود یک سال به عنوان شهردار منطقه ۳ منصوب شده است.

از سال ۱۳۸۳ به عنوان معاون اداری و مالی شهرداری تبریز منصوب شده، فعالیت در این سمت را تا سال ۱۳۸۶ ادامه داده و سپس استعفا داده و در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به عنوان هیات علمی استخدام شده و به تدریس رشته حقوق شروع می‌کند. همزمان در دانشگاه آزاد نیز به کار تدریس اشتغال داشته است.

فرج محمد قلیزاده در سال ۱۳۸۹ در دانشگاه قم در دوره دکترای حقوق خصوصی قبول شده و امتحان جامع را نیز سپری کرده، اما بنابه مشکلاتی که در دوره « مهرورزی» بوجود آمد، هنوز از پایان نامه‌اش دفاع نکرده است.

وی در کنار فعالیت های فوق، وکیل پایه یک دادگسترى و عضو کانون وکلا، عضو و رییس هیئت مدیره شرکت توسعه آذربایجان‌شرقى، مشاور حقوقى در شرکت‌هاى خصوصى را در کارنامه اش داشته و افتخار بیش از ۵۰ ماه حضور در جبهه را نیز دارد.

قلیزاده در انتخابات سال 1396 با رای مردم تبریز به عضویت شورای شهر تبریز درآمده و با سمت رییس کمیسیون فرهنگی شورا، از جمله فعال ترین اعضای شورای پنجم کهن شهر تبریز در یک سال گذشته بشمار می‌آید.

بر همین اساس ماحاصل گفت وگوی وی با خبرنگاری به شرح زیر است:

بدهی 1150 میلیارد تومان شهرداری تبریز/  هر شهروند تبریزی 700 هزار تومان بدهکار است

به عنوان اولین سئوال درباره مبنا و چهارچوب فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی شورا توضیح بدهید؟

کمیسیون فرهنگی شورای شهر تاکنون به شکل سلیقه‌ای اداره شده است. اگر شما از روسای کمیسیون‌های فرهنگی شوراهای شهر این سئوال را بپرسید، پاسخ‌های مختلف و متنوعی را از هر مسئولی می‌شنوید. متاسفانه برنامه و سیاست مشخصی تاکنون در این کمیسیون‌ها نداشته‌ایم.

در شهر تبریز و در دوره‌های قبلی بیش از 560 میلیارد تومان بودجه مصوب شده که برای تصویب و هزینه این مبلغ شما نمی‌توانید سه صفحه سیاست‌گذاری و یا هدفگذاری بیابید!

این رقم زمانی اهمیت می‌یابد که بدانیم شهرداری تبریز در حال حاضر بیشتر از 1150 میلیارد تومان بدهی دارد. بعبارت دیگر هزینه‌هایی این چنینی بدون هدف‌گذاری و برنامه‌ای، برای هر شهروند تبریزی حدود 700 هزار تومان بدهی بجا گذاشته است.

 با توجه به مطالبی که گفتید، شما بعد از شروع فعالیت در این کمیسیون چه اقداماتی داشته اید؟

همانطوری که اشاره کردید در یک سال گذشته که از فعالیت‌مان می‌گذرد ما ابتدا شروع کردیم به هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی، ابتدا آسیب‌شناسی فعالیت‌های گذشته را انجام دادیم و سپس در راستای ترمیم و بازسازی، شروع به نوشتن ساختار و اهداف کردیم.

در این هدف‌گذاری یکی از اولویت‌هایمان جلوگیری از فعالیت‌های موازی فرهنگی در شهر تبریز هست که با ادارات و سازمان‌های مسئول در حوزه فرهنگ رایزنی‌هایی داشته‌ایم. البته سیاست اصلی ما گفتگو و اعتمادسازی سایر سازمان‌های دخیل در حوزه فرهنگ برای افزایش راندمان و تاثیرگذاری بر فرهنگ جامعه می‌باشد.

همچنین تشکیل کمیسیون‌های تخصصی و شناسایی و استفاده از کارشناسان هر حوزه نیز در اولویت برنامه‌هایمان قرار داشته است. در این رابطه کمیته رسانه‌ها را نیز تشکیل و جلساتی با نمایندگان مطبوعات و نشریات داشته‌ایم که خروجی آنها به زودی با تصویب آیین‌نامه حمایت از رسانه‌ها و ساماندهی دکه‌های مطبوعاتی منتشر خواهد شد.

در همین راستا برای هماهنگی با کمیسیون‌های فرهنگی سایر شهرهای کشور نیز هفته بعد همه آنها را به تبریز دعوت کرده‌ایم تا در این باره مشورت و جلساتی داشته و به یک نتیجه‌گیری واحدی برای هدف‌گذاری فعالیت‌های فرهنگی شوراها و شهرداری‌ها برسیم.

 سازمان ورزش شهرداری یک سازمان غیرقانونی است/80 میلیارد تومان از جیب مردم تبریز برای تیم‌های حرفه‌ای ورزشی شهرداری تبریز هزینه شده است

چرا شهرداری تبریز در رشته‌های ورزشی سرمایه‌گذاری می‌کند با توجه به وضع موجود مالی شهرداری و وجود بدهی‌های موجود ؟

در سال‌های گذشته میلیاردها تومان از جیب مردم در شهرداری تبریز برای ورزش هزینه شده و نتیجه کار هم تقریبا رو شکست بوده و از طرفی بی‌تدبیری و سوء مدیریت در بحث ورزش ورزش شهرداری تبریز را در اکثر رشته‌های ورزشی دچار مشکل کرده است. براساس ماده 80 قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور مصوب 1375 و نیز بر اساس اصلاحات بعدی، در این کوچک‌ترین اشاره‌ای به تصدی و هزینه از جیب مردم در ورزش قهرمانی و تیم داری حرفه‌ای دیده نمی‌شود و تنها تشویق و ترغیب مردم در خصوص فرهنگ‌سازی و اشاعه ورزش و ورزش همگانی است.

شهرداری در 5 سال گذشته بیش از 80 میلیارد تومان از جیب مردم برای تیم‌های حرفه‌ای والیبال، بسکتبال، کبدی، فوتبال ساحلی، شطرنج، دوچرخ سواری و فوتبال هزینه کرده و هزینه این‌ها با فروش زمین‌های خاوران تامین شده است و سویی مدیران شهرداری برای دور زدن قوانین و مقررات سهام باشگاه شهرداری را به نام اشخاص ثبت کرده‌اند و این رویه کماکان ادامه دارد و از سوی دیگر سازمان ورزش شهرداری یک سازمان غیرقانونی بوده و از این رو تمام فعالیت‌های این سازمان نیز غیرقانونی و دخل و تصرف در اموال عمومی است.

با این اوصاف نه تنها ورزش قهرمانی ادامه دارد بلکه در این بلبشو می‌خواستند تیم فوتبال بانوان نیز به نروژ اعزام شود.

70 نفر از سوی شهرداری تبریز به عنوان کارمندان شهرداری تبریز در شهر استانبول

در چند ماه گذشته صحبت‌هایی مبنی بر حضور 70 نفر از سوی شهرداری تبریز به عنوان کارمندان شهرداری تبریز در شهر استانبول بود آیا این خبر صحیح بوده و اگر صحیح بوده در حال حاضر این 70 نفر در کجا هستند و مراحل پیگیری در چه مرحله‌ای هست؟

بله این خبر صحت دارد اما با پیگیری‌های مکرری که بنده و چند تن از اعضای شورای شهر داشتند این 70 نفر به ایران بازگشتند اما از اینکه بعد از خوابیدن سر و صداها دوباره به ترکیه رفته یا نرفته‌اند اطلاع ندارم و حتما پیگیر این موضوع خواهم بود.

وضعیت بی آر تی تبریز واقعا نابسمان است

تا به حال سوار بی آرتی شده اید از وضعیت اسفبار آن خبر دارید؟

سوار بی آر تی نه ولی با خودرو سواری چند باری از خط ویژه برای بازدید عبور کرده ام بله وضعیت واقعا نابسامان است و پیگیر ان نیز هستیم ولی علت اصلی مشکلات ناشی از کمبود منابع مالی است و شهرداری واقعا از کمبود منابع مالی تحت فشار هست. امیدواریم با پیگیری و تخصیص منابع لازم از سوی شورا این مسیر را بهبود دهیم .

سفرهای خارجی اعضای شورا اصلا به نفع شهر تبریز نیست

با توجه به وضع موجود آیا سفرهای خارجی اعضای شورای اسلامی شهر تبریز به نفع مردم است و خروجی این سفرها چیست؟

بنده در حال حاضر اصلا موافق سفر اعضای شورای شهر به خارج از کشور نیستم اما اگر خروجی این مسافرت‌ها در بهبود فضای فرهنگی ارتقای خدمات ارائه شده و الگوبرداری مناسب از شهردارهای موفق باشد چرا که نه، ولی در حاضر اصلا به صلاح شهر نیست اعضای شورای شهر به خارج سفر نمایند و از طرفی سفر سفر مدیران و کارشناسان شهرداری به خارج ار کشور به شرط هدفمند بودن و تحقیق و بررسی بسیار موثر تر از اعضای شورای شهر خواهد بود.

مدتی است که موضوع تخلیه آب حوض واقع در کوه عینالی مورد بحث در فضای مجازی بوده علت چه بوده و در چه مرحله از پیگیری است؟

بله ماجرا از این قرار بود که در فضای مجازی خبری مبنی بر استفاده قایق موتوری در این استخر شده و موتور قایق باعث از بین رفتن ماهی های این استخر شده واین امر سبب آلوده شدن و گندیده شدن آب این استخر شده بر همین اساس با پیگیریهایی که انجام دادیم و بنده شخصا با مدیر عامل سازمان عینالی تماس گرفتم ایشان کلا تکذیب کردند و به نظر می رسد خبر نادرست بود.

شهرداری تبریز توان پرداخت بدهی‌های خود را ندارد تنها قادر به پرداخت سود بدهی‌های بانکی خود است

میزان بدهی شهرداری تبریز در سال 97 چقدر است؟

میزان بدهی شهرداری تبریز در سال 96 بالغ بر یک هزار و 150 میلیارد تومان بوده ولی در سال 97 فعلا مشخص نبوده و این را هم اضافه نمایم که شهرداری تبریز نزدیک به 30 درصد سود بانکی پرداخت می کند و از طرفی معوقات بدهی را نمی‌تواند پراخت کند و فقط سود بدهی‌های بانکی را می تواند پرداخت کندد و بدهی همچنان پابرجاست.

مشکل بیمه پاکبان‌ها

پاکبان‌ها چند ماه حقوق معوقه دارند؟

حقوق پاکبان‌ها متمرکز پرداخت نشده و و منطقه‌ای پرداخت می‌شود و به نظر بنده مهم‌تر از حقوق آنها موضوع بیمه آنها می‌باشد مشکل تاخیر در پرداخت حق بیمه پاکبان‌ها بسیار زیاد بوده و این امر سبب بروز مشکلات عدیده‌ای برای این عزیزان می‌باشد و پیگیر این موضوع نیز هستم به عنوان منتخب این عزیزان.

سخن آخر ؟

در پایان ضمن تشکر از تمامی رسانه ای هایی که به طور بی طرف و شفاف اقدام به انعکاس شفاف اخبار و اطلاعات در هر زمینه‌ای هستند اعلام می دارم که حاضر به مناظره،گفتگو و میزگرد در تمام زمینه‌ها با هر شخصی اعم از مدیران و اعضای شورای شهر برای شفاف‌سازی هر چه بیشتر هستم.

انتهای پیام/

ایلک نیوز را در پیام رسان سروش دنبال کنید

farhangi
farhangi

نظرات
  • نظری ثبت نشده است !
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.