• مجتمع مس سونگون از دانشگاه‌ها و صاحبان ایده استفاده کند
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی:

مجتمع مس سونگون از دانشگاه‌ها و صاحبان ایده استفاده کند

اخبار ایلک - نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: پیشرفت های زیادی را در زمینه ی صنایع معدنی در سطح جهان شاهد هستیم و به منظور بکارگیری آن در طرح های توسعه مجتمع مس سونگون ورزقان، باید دانشگاه ها و صاحبان ایده بکارگیری شوند.

به گزارش اخبار ایلک از ایسنا، مسعود پزشکیان در مجتمع مس سونگون، افزود: باید با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا و همچنین با توسعه صنایع تبدیلی و افزایش ارزش محصول تولیدی مس، ضمن ایجاد اشتغال، در توسعه و رونق اقتصادی بیشتر منطقه و کشور تلاش کنیم.

وی گفت: تلاش های زیادی برای پیگیری مسایل مربوط به طرح های توسعه مس سونگون را از جانب نماینده مردم ورزقان و خاروانا شاهد بودیم که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی اظهارکرد: ایجاد صنایع پایین دستی مس در این مجتمع می‌تواند نقش مهمی در شهرستان ورزقان ایفا کرده و پیشرفت و رونق اقتصادی را به صورت چندین برابر شتاب دهد .

پزشکیان با بیان اینکه باید از سرمایه گذاران حمایت کامل شود، بیان  کرد: در جایی که سرمایه گذار حضور نداشته باشد اشتغالی هم وجود ندارد، و برای بهره مندی از طرح های سرمایه گذاری تا جایی که ممکن است باید سریعتر عمل کنیم تا فرصت ها از دست نروند.

وی اظهارکرد:  اگر می‌خواهیم نسل های بعدی در این منطقه بمانند باید صد سال آینده را نیز در نظر بگیریم، لازم نیست  خاک بفروشیم بلکه با تکنولوژی و ایده های نو باید آن را به صنایع پایین دستی تبدیل کنیم.

وی به کمبود پرسنل با تحصیلات عالیه در مجتمع مس سونگون اشاره کرد و گفت: ساختار و پرسنل نیروی انسانی موجود در مس سونگون باید تقویت شود،  چرا نخبه ها و ایده پردازان را دراینجا بکارنمی گیرید؟.

 پزشکیان  گفت: تمام تلاش خود را برای حل مشکلات مس سونگون می کنیم تا مشکلات موجود حل شوند،  زیرا هر قدر این شهرستان رونق پیدا کند، آذربایجان نیز توسعه پیدا می کند.

وی اظهار کرد: مشارکت مردمی، روابط بین بخشی و تکنولوژی مناسب از اصول اساسی بوده و هرکس این مهارت ها را داشته باشد می‌تواند حتی کوه ها را نیز جابجا کند و اینکه ما بتوانیم مشارکت مردم را جلب کنیم، می‌توانیم هرکاری بکنیم .

انتهای پیام/

ایلک نیوز را در پیام رسان سروش دنبال کنید

farhangi
farhangi

نظرات
  • نظری ثبت نشده است !
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.