• طرح قرآنی شفا منجر به سالم سازی زندان ها می شود
دادستان تبریز:

طرح قرآنی شفا منجر به سالم سازی زندان ها می شود

اخبار ایلک - دادستان عمومی و انقلاب مرکز آذربایجان شرقی گفت: طرح قرآنی شفا در زندان های استان منجر به سالم سازی فضای عمومی زندان شده و امنیت اخلاقی و روانی در این مراکز را افزایش می دهد.

به گزارش اخبار ایلک از ایرنا، موسی خلیل اللهی روز سه شنبه در جلسه شورای عالی قرآنی اداره کل زندان های آذربایجان شرقی با تاکید بر آثار و برکات طرح قرآنی شفا، اظهار داشت: قرآن آموزی و فراهم آوردن زمینه آشنایی و آموزش افراد با کلام الهی در زندان ها مصداق حسنه جاریه است .
وی بر ضرورت شرکت و کسب نتایج برتر در مسابقات قرآنی مددجویان زندان های سراسر کشور توسط مددجویان استان تاکید کرد و برنامه ریزی و اجرای طرح های ویژه در این ارتباط را خواستار شد.
مدیرکل زندان های آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به سیاست های سازمان زندان ها در خصوص بازپروری و اصلاح مجرمین، گفت: زندانبانی اسلامی، کاری ارزشمند در راستای اصلاح و بازپروری مجرمین است و برنامه های فرهنگی و قرآنی از اهم فعالیت ها و اولویت های سازمانی برای نیل به هدفی مقدس است.
خشایار جمشیدی افزود: مجموعه زندان های استان همواره سعی کرده با تامین امکانات و اعتبارات مورد نیاز، زمینه ارتقای سطح فعالیت های فرهنگی را فراهم کند.
وی با تبیین آثار و برکات اجرای برنامه های قرآنی در جمع زندانیان و خانواده های آنها، اظهار داشت: توسعه و تعمیق فعالیت های قرآنی وظیفه دینی و اداری ماست که موفقیت در این راستا اهتمام جدی همکاران حوزه فرهنگی را می طلبد.
در قالب طرح قرانی شفا کرسی های تلاوت قرآن، روخوانی و روان خوانی قرآن و ختم دسته جمعی قرآن کریم اجرا می شود و زندانیان فعال در این طرح امتیازهای ویژه ای را دریافت می کنند.
 

انتهای پیام /

ایلک نیوز را در پیام رسان سروش دنبال کنید

farhangi
farhangi

نظرات
  • نظری ثبت نشده است !
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.