•  611 میلیون لیتر بنزین در آذربایجان‌شرقی مصرف شد/ پرداخت 19600 میلیارد ریال یارانه سوخت در استان
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان‌شرقی خبر داد

611 میلیون لیتر بنزین در آذربایجان‌شرقی مصرف شد/ پرداخت 19600 میلیارد ریال یارانه سوخت در استان

اخبار ایلک -مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان‌شرقی با ارائه گزارش مقایسه‌ای ازآمار مصرف فرآورده‌های نفتی در 6 ماهه اول سال ۱۳۹۷ از افزایش ۹ درصدی مصرف بنزین در استان خبر داد.

به گزارش اخبار ایلک از خبرگزاری فارس، ابوالفضل روح اللهی مدیر منطقه ضمن قدردانی از خدمات شبانه‌روزی کارکنان منطقه، شرکت‌های حمل و نقل فرآورده‌های نفتی و رانندگان محترم نفتکش در امر تأمین و توزیع بی‌وقفه و مطلوب سوخت در گستره عملیاتی استان اظهار داشت: مصرف بنزین معمولی و سوپر در 6 ماهه اول سال ۹۷ بالغ بر۶۱۱ میلیون لیتر بوده که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ مقدار ۹ درصد رشد داشته است.

وی افزایش تردد خودروها و سفرهای داخلی را از دلایل رشد مصرف بنزین در بازه زمانی مذکور عنوان کرد و افزود: مصرف نفت گاز منطقه در 6 ماهه اول سال جاری ۵۸۵ میلیون لیتر بوده که رشد ۴ درصدی را نسبت به شش ماهه اول سال۹۶ شاهد هستیم.

روح اللهی با اعلام کاهش مصرف ۹۷ درصدی نفت کوره با مصرف چهار میلیون ۲۰۰ هزار لیتر ، کاهش ۱۲ درصدی نفت سفید با مصرف ۱۷ میلیون ۷۰۰ هزار لیتر نیز کاهش ۱۵ درصدی گاز مایع گفت: توسعه گاز رسانی و بهره‌مندی از نعمت گاز طبیعی در روستاها و تبدیل سوخت نیروگاه‌‌ها، صنایع و مصرف کنندگان عمده به گاز طبیعی موجب کاهش مصرف فرآورده‌های مذکور در 6 ماهه اول سال ۹۷ گردیده است.

مدیر منطقه آذربایجان شرقی با اشاره به پرداخت یارانه سوخت اظهار داشت: یارانه تخصیصی به انواع فرآورده های توزیع شده در 6  ماهه اول سال جاری بیش از ۱۹ هزارو ۶۰۰ میلیارد ریال بوده است.

وی در این خصوص افزود: این میزان یارانه به فرآورده‌های بنزین، نفت گاز، نفت سفید، نفت کوره و گاز مایع، به مصرف کنندگان بخش صنعت، حمل و نقل، کشاورزی و خدمات تخصیص یافته است.

روح‌اللهی خاطرنشان کرد: بیشترین میزان یارانه پرداختی به فرآورده نفتگاز با یازده هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال بوده که نشان از توجه دولت به حمایت از بخش صنعت، کشاورزی و حمل و نقل دارد.

وی با اشاره به آمادگی کامل منطقه آذربایجان شرقی در تأمین سوخت زمستانی گفت: در شهریور ماه ۹۷ کالابرگ نفت سفید به مقدار ۶۶۰ لیتر برای خانوارهای روستایی فاقد گاز طبیعی، عشایر و جنگل نشینان استان آذربایجان شرقی اختصاص یافته که تا ۲۰ آبان ماه۹۷ دارای اعتبار است.

روح اللهی یادآور شد: برای خانوارهای مذکور در سال ۹۷ حدود سه هزار لیتر نفت سفید در نظر گرفته شده که ۱۳۲۰ لیتر آن تا کنون اختصاص یافته و مابقی تاپایان سال به صورت کالابرگ اعلام و تحویل این خانوارها خواهد شد.

انتهای پیام/

ایلک نیوز را در پیام رسان سروش دنبال کنید

farhangi
farhangi

نظرات
  • نظری ثبت نشده است !
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.