• شدت سیاسی کاری محض در انتخاب استاندار

شدت سیاسی کاری محض در انتخاب استاندار

اخبار ایلک - پس از جلسه روز قبل مجمع نمایندگان که به تعبیر بیگی نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو فقط جلسه آشنایی با گزینه وزارت کشور بود و نمایندگان نقشی در تایید یا رد گزینه مورد نظر نداشتند، یا به تعبیر داوودی نماینده مردم سراب و خدادادی نماینده مردم ملکان، که معرفی پورمحمدی را بی اعتنایی وزارت کشور به نظر اکثریت نمایندگان استان که قبل تر منادی را معرفی کرده بودند میدانند ، یا شیویاری نماینده مردم میانه که منتقد سابقه اجرایی پورمحمدی برای تصدی سکان والی گری استان است،

به گزارش اخبار ایلک از تابناک، پس از جلسه روز قبل مجمع نمایندگان که به تعبیر بیگی نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو فقط جلسه آشنایی با گزینه وزارت کشور بود و نمایندگان نقشی در تایید یا رد گزینه مورد نظر نداشتند، یا به تعبیر داوودی نماینده مردم سراب و خدادادی نماینده مردم ملکان، که معرفی پورمحمدی را بی اعتنایی وزارت کشور به نظر اکثریت نمایندگان استان که قبل تر منادی را معرفی کرده بودند میدانند ، یا شیویاری نماینده مردم میانه که منتقد سابقه اجرایی پورمحمدی برای تصدی سکان والی گری استان است،

همچنین مصاحبه حجت الاسلام هریسی نماینده خبرگان رهبری با یکی از رسانه ها طی عصر روز گذشته، که اعلام کرده است گزبنه های استانداری در شان و اندازه آذربایجان نیستند ، اخبار رسیده از منابع موثق به خبرنگار تابناک تبریز؛ حکایت از آن دارد حال وزارت کشور با توجه به افزایش انتقادات نمایندگان ،مخالفت افکار عمومی و بدنه مردم از روند معرفی پورمحمدی، از بین دو گزینه منادی جوان و پورمحمدی 60 ساله، که هر دو موافقت مجمع نمایندگان را به نوعی دارا میباشند، یکی را بر مسند والی گری استان خواهد نشاند.

لابی های سیاسی اصلاح طلبان ،برخی از احزاب و انجمن ها طی روز های گذشته امریست که هیچ کسی منکر آن نیست. گویا پر رونق ترین جلسه در این بین، جلسه نائب رئیس مجلس با فعالین ستاد حسن روحانی در استان بود. دکتر پزشکیان در خصوص اخبار این جلسه، بر روی صفحه اینستاگرام خود در تیتری نوشته بود"استاندار باید عامل وحدت در استان باشد" و در ادامه نیز در پاسخ سوالی مبنی بر نظر مجمع نمایندگان در خصوص گزینه استانداری اعلام کرده است" مباحثی مطرح میشود اما واقعیت این است که دولت به حرف نمایندگان گوش نمیدهد"!


اینکه استاندار باید عامل وحدت باشد امریست کاملا صحیح اما وحدت چگونه تعریف میشود؟


جمله دوم با جمله اول فاصله معناداری دارد، مگر میشود وحدت در استان بدون طرح گزینه مشترک مجمع نمایندگان و دولت میسر باشد.
دکتر پزشکیان که از حمایت اکثریت نمایندگان استان از منادی جهت تصدی والی گری استان آگاه بود و از طرفی قبلا مخالفت خود را با معرفی گزینه از سمت مجمع نمایندگان به وزارت کشور اعلام نموده بود، در جمله ای هوشمندانه و سیاسی وزارت کشور را رودر روی نمایندگان قرار میدهد و به نقل از یک منبع کاملا آگاه دفترش در تهران با رفتاری متناقض با گفتار وی برای پورمحمدی جلسه ای با نمایندگان ترتیب داده و با سیاست چماق و هویج گزینه مد نظر خود را به عنوان گزینه مطلوب وزارت کشور و مجمع نمایندگان استان قالب کرده است.


رفتار های اخیر دکتر پزشکیان، که نگارنده احترام و ارادت قلبی ویژه ای به ایشان دارم حقیر را یاد سید حسن تقی زاده و جمله معروفش بعد معاهده معروف می اندازد که گفت من فقط آلت فعل بودم ...

چرا که همگان میدانیم دکتر پزشکیان از پاسخگویی بیزار است و همواره در لباس منتقد ظاهر میشود و گویا نه وزیر بوده، نه نماینده مجلس و نه حال نائب رئیس مجلس، که نگارنده در یادداشت آتی خود به شرح کامل این رویه اخلاقی خواهم پرداخت.


در این بین باید دید نمایندگان دیگر استان و 14 نماینده حامی منادی چه رفتاری بروز خواهند داد؟ 
اما هدف این یادداشت چیزی نیست جز هشدار به سیاسی کاری،سیاست بازی که همیشه تیشه به ریشه تبریز و آذربایجان زده است. نگارنده از حدود دو هفته قبل نگرانی خود را در خصوص این سیاست کاری ها و لابی ها که فقط خواسته ها و منافع یک جریان خاص را همیشه تامین کرده و گویی مردم که قربانی این سیاست کاری هستند خواسته ای ندارند، اعلام نموده بودم.


حقیر در نقد پورمحمدی 60 ساله که بیشک انرژی و انگیزه ای لایق ظرفیت استان برای خدمت نخواهد داشت، از مدیریت ضعیفش بر دانشگاه تبریز، از سابقه صرفا آکادمیک وی و چهره تند اصلاح طلبیش و همچنین از منادی جوان و پر انرژی، مشرف به تمامی مسائل استان با چهره ای ملی که هیچ وابستگی جناحی ندارد هیچ متنی سیاهه نمیکنم.


حال روی سخنم با مجمع نمایندگان و وزارتیان پایتخت نشین است که برای یک بار هم که شده برای اعتلای آذربایجان گزینه ای را به دور از سیاست زدگی انتخاب کنند تا دردی از مردم را درمان کند.

یادداشت:حامد محجل

انتهای پیام/

ایلک نیوز را در پیام رسان سروش دنبال کنید

farhangi
farhangi

نظرات
  • نظری ثبت نشده است !
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.