• آیین‌نامه اجرای طرح تعاون استانی دانشگاه آزاد ابلاغ شد
با هدف استفاده بهینه از تخصص اعضای هیات علمی؛

آیین‌نامه اجرای طرح تعاون استانی دانشگاه آزاد ابلاغ شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آیین نامه اجرایی طرح تعاون استانی را به روسای واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آیین نامه اجرایی طرح تعاون استانی را به روسای واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.

به گزارش اخبار ایلک به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، به منظور ساماندهی و استفاده بهینه از تخصص اعضای هیات علمی استان ها و در راستای افزایش سطح کیفی آموزش و جلوگیری از اتلاف بهره‌ وری این نیروی عظیم انسانی، طرح تعاون استانی در رشته های علوم پزشکی و غیر پزشکی ابلاغ شد.

براساس این آیین‌نامه معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی واحدها و مراکز آموزشی و ادارات کارگزینی هیات علمی با ورود به سامانه آموزشی «ساهم»  می توانند از تعداد واحدهای درسی ارائه شده برای تمامی دروس در همه واحدها و مراکز آموزشی سطح استان و همچنین دروس تخصیص یافته به اعضای هیات علمی، مدعو و مدرسان حق‌التدریس اطلاع یافته و لیست اساتیدی که ساعت موظف تدریس آنها تکمیل نمی شود را مشاهده کنند.

همچنین معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی واحد پس از اخذ صورتجلسه مربوط به کسر ساعات تدریس اعضای هیات علمی که به تایید شورای گروه و رئیس دانشکده مربوطه رسیده، موظف است ساعات کسر تدریس ایشان را در سامانه آموزشی «ساهم» ثبت کند تا مراتب برای بررسی و اتخاذ تصمیم، به استان ارسال شود.

در آیین‌نامه اجرایی طرح تعاون استانی همچنین تاکید شده پس از اعلام اسامی اعضای هیات علمی دارای کسر ساعت موظف تدریس، کارگروهی در استان با ترکیب معاونان آموزشی واحدها و مراکز آموزشی سطح استان با ریاست رئیس شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی استان تشکیل و نسبت به تکمیل ساعت موظف تدریس این‌گونه اعضای هیات علمی در سایر واحدها و مراکز آموزشی سطح استان اقدام و مراتب به همراه صورت جلسه تنظیم ‌شده و از طریق سامانه به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شود.

همچنین احکام کارگزینی اینگونه اعضای هیات علمی باید توسط واحد دانشگاهی مبدا صادر شود و واحدها و مراکز آموزشی مقصد نیز پس از تکمیل ساعت موظف تدریس این‌گونه اعضای هیات علمی، موظف به واریز حق‌الزحمه آنها به میزان واحد معادل حکم کارگزینی به تعداد ساعت موظف تکمیل ‌شده وی به حساب واحد مبدا بوده تا حقوق و مزایای عضو هیات علمی توسط واحد مبدا پرداخت شود.

 

 

ilknews
ilknews

اخبار مرتبط
نظرات
  • نظری ثبت نشده است !
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.