• دولت تمام پروژه‎های نیمه تمام را به هر شکل ممکن واگذار می‌کند/ دولت نباید به حیطه تصدی‌گری ورود یابد
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی:

دولت تمام پروژه‎های نیمه تمام را به هر شکل ممکن واگذار می‌کند/ دولت نباید به حیطه تصدی‌گری ورود یابد

اخبار ایلک - رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: دولت حاضر است تمام پروژه‎های نیمه تمام را به هر شکل ممکن واگذار کند چرا که دیگر نمی‎خواهد وارد حوزه اجرا و تصدی شود.

به گزارش اخبار ایلک از خبرگزاری فارس، داوود بهبودی صبح امروز در جلسه مشترک کمیته برنامه‌ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان هشترود اظهار کرد: یکی از مولفه‌های اقتصاد مقاومتی اتکا به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های داخلی کشور است که استعدادهای طبیعی، تاریخی و سرمایه انسانی نمونه‌های عینی پتانسیل‌های داخلی به شمار می‌رود.

وی استفاده از ظرفیت‌ها و استعدادهای محیطی را از دیگر مولفه‌های اقتصاد مقاومتی خواند و افزود: جذب سرمایه‌گذاری‌های خارج از منطقه و توسعه امکانات کالبدی از این رهگذر از مصادیق برون‌گرایی در اقتصاد مقاومتی است. 

بهبودی متذکر شد: کسب رضایتمندی مردم معیار موفقیت در مسیر خدمتگذاری دولت و نظام است و اگر مردم از عملکرد نظام احساس رضایت درونی داشته باشند می‌توانیم بگوییم موفق بوده‌ایم. 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: سند تدبیر توسعه استان همچنان میثاق‌نامه مدیران آذربایجان‌شرقی برای توسعه استان است و حساسیت مدیران شهرستان هشترود به هسته‌های کلیدی تعریف شده برای این شهرستان و پیگیری اجرای آنها باعث دلگرمی و امیدواری است.

این اقتصاددان در عین حال خاطرنشان کرد: هدف از اعطای تسهیلات اقتصاد مقاومتی خروج واحدهای مشکل‌دار از بحران و لیست سیاه شبکه بانکی کشور است. 

وی با بیان اینکه تامین زیرساخت‌های گردشگری مانند راه جزو وظایف دولت است و به وجود آوردن امکانات اقامتی، تفریحی و غیره بر عهده بخش خصوصی است، افزود: باید نگرش خود را در رابطه با حیطه ورود دولت تغییر بدهیم؛ دولت موظف است نقش تسهیل‌گری را ایفا کند و نباید به حیطه تصدی‌گری ورود یابد.

بهبودی خاطرنشان کرد: دولت حاضر است تمام پروژههای نیمه تمام را به هر شکل ممکن واگذار کند چرا که دیگر نمیخواهد وارد حوزه اجرا و تصدی شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی اذعان داشت: رویکرد دولت برای ادامه پروژه‌های نیمه تمام بر مبنای واگذاری است و مدیران شهرستان باید به دنبال این باشند که هر پروژه‌ای را که در شهرستان به شکل نیمه‌تمام رها شده واگذار کنند.

وی  تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی جز با همدلی و همراهی تمام بخش‌های جامعه اعم از دولت، سپاه، بسیج، روحانیون، دانشگاهیان و نخبگان جامعه محقق نخواهد شد.

لازم به ذکر است در ابتدای این جلسه مدیران صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی و بسیج سازندگی شهرستان هشترود به ارائه گزارش عملکرد خود در حوزه اقتصاد مقاومتی و اجرای پروژه‌های سند تدبیر توسعه شهرستان پرداختند.

انتهای پیام/

با کانال تلگرامی اخبار ایلک همراه شوید

farhangi
farhangi

نظرات
  • نظری ثبت نشده است !
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.