• انقلابی‌‌تر از بهمن 57/ تا آخر ایستاده‌ایم
گزارشی از 40 سالگی انقلاب

انقلابی‌‌تر از بهمن 57/ تا آخر ایستاده‌ایم

اخبار ایلک - بهمن که می‌گوییم، فقط حکایت سال 1357 نیست، حکایت یک‌ عمر است، گفتمانی که از سال‌های قبل از 57 شروع‌ شده بود و تا بعدترها هم ادامه پیدا کرد. روایت بهمن‌ماه، زمستانی نیست، بهار است که هر روز شکوفه می‌دهد، آن‌ هم شکوفه‌های تازه‌تر و تازه‌تر.

به گزارش اخبار ایلک از خبرگزاری فارس، آحاد مختلف مردم و به خصوص ملت آذربایجان امروز فراتر از یک حماسه را در مسیر پاسداری از انقلاب اسلامی و آرمان‌های اصیل آن خلق کردند تا تکلیف حضوری که برگردن ملت بود به خوبی ادا شود.

22 بهمن ماه 96 و ورود به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی که موسم فتح، ایمان، استقلال و آزادی ملت ایران بود، هنگامه بلوغ انقلابی است که زبان زمانه شد و بیرق عدالت و حکومت دینی را در جهان استعمارزده و استکبارزده به اهتزاز درآورد. 

نهالی که انقلاب اسلامی در بهمن ماه سال 1357 کاشت، امروز بعد از 39 سال با آبیاری خون هزاران شهید، به درختی بلند و تناور تبدیل شده و به ثمر نشسته است، نهال نورس انقلاب که در طول سال‌های اولیه شکل‌گیری در برابر بادهای سهمگینی که از سمت بلاد غرب و بدخواهان نظام می‌وزید، دوام آورد؛ اکنون به سروی استوار بدل شده که در برابر هیچ بادی قامت خم نمی‌کند.

امسال هم ۲۲ بهمن همه آمدند تا بار دیگر با آرمان‌های امام راحل و انقلاب اسلامی تجدید میثاق کنند، تا یکشنبه‌ای خاطره‌ساز را بسازند، همه آمدند تا بار دیگر به دشمن که با خیال خام و تفرقه‌افکنی و ایجاد شایعه سعی در ایجاد انشقاق در جمهوری اسلامی را دارد، بفهمانند که آرمان‌های امام راحل را باور دارند و از انقلاب جدا نمی‌شوند. 

همه آمدند، حتی آنهایی که از اوضاع معیشتی‌خود گلایه داشتند و از مسوولان در رده‌های مختلف ناراضی هستند، تا به دشمنی که دندان تیز کرده تا با کم شدن شمار پشتیبانان نظام تلاش علنی را برای نابودی انقلاب به کار گیرد و به نام حمایت از مردم وارد خاک کشور شود را نابود کنند.

همه آمدند تا بار دیگر بر آرمان‌های انقلاب صحه بگذارند و البته در فرصتی دیگر گلایه‌های به حق خودشان را از مسوولان پیگیری کنند. 

۲۲ بهمن فرصتی است برای تبلور خودجوش و خروش انقلابی‌‌هایی که شاید در سال ۵۷ هنوز به دنیا نیامده‌‌ بودند و حالا در فرصتی که به وجود آمده به خیابان آمدند تا ثابت کنند که راه شهدا و انقلابیون را ادامه داده و اگر سال ۵۷ هم می‌بودند، همین مسیر را پی‌ می‌گرفتند. 

۲۲ بهمن به جز این موضوع، همواره زیر ذره‌بین رسانه‌های خارجی دشمنان انقلاب بوده تا با شمارش تعداد افرادی که در راهپیمایی حاضر می‌شوند، درباره نقشه‌های شومی که می‌تواند به دل نظام رسوخ کرده و به قول خودشان براندازی نرم را رقم بزند! برنامه‌ریزی کنند. 

ما تا آخر ایستاده‌ایم

استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی از شعارهای اصلی انقلاب اسلامی ایران بود که نشانه‌های آن نه تنها در مقدمه قانون اساسی بلکه در اصول مختلف آن دیده می‌شود، به اعتقاد کارشناسان شعار مذکور عصاره آرمان مبارزان انقلاب اسلامی است و ماهیت انقلاب را تشکیل می‌دهد و ساختار سیاسی جمهوری اسلامی به مقدار زیادی متأثر از این شعار است.

بندهای 5 و 11 اصل سوم قانون اساسی از جمله دو بندی هستند که به جایگاه استقلال و آزادی اشاره دارند. «طرد کامل استعمار و جلوگیری از نفوذ اجانب» و «تقویت‏ کامل‏ بنیه‏ دفاع‏ ملی‏ از طریق‏ آموزش‏ نظامی‏ عمومی‏ برای‏ حفظ استقلال‏ و تمامیت‏ ارضی‏ و نظام‏ اسلامی‏ کشور» به عنوان یکی از برنامه‌های سیاسی دولت در قانون اساسی آمده است.

اصل نهم قانون اساسی نیز استقلال و آزادی را لازم و ملزوم یکدیگر دانسته و اجازه نمی‌دهد، فرد یا گروهی به نام آزادی به استقلال کشور لطمه وارد کند یا برعکس به نام حفظ استقلال، آزادی‌های مشروع را سلب کند.

همچنین در اصل نهم قانون اساسی به صراحت آمده است: «در جمهوری اسلامی ایران، آزادی و استقلال و وحدت و تمامیت ارضی کشور از یکدیگر تفکیک‌ناپذیرند و حفظ آنها وظیفه دولت و آحاد ملت است.

هیچ فرد یا گروه یا مقامی حق ندارد به نام استفاده از آزادی، به استقلال سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، نظامی و تمامیت ارضی ایران کمترین خدشه‌ای وارد کند...»

امروز همه آمدند تا فریاد استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، الله اکبر، ما ملت دلاوریم، پیرو امر رهبریم سر دهند و به دشمنان بگویند که ما تا آخر ایستاده‌ایم.

در طلیعه چهلمین بهار انقلاب اسلامی، ملت سرافراز آذربایجان مانند تمام ایرانی‌ها به خیابان‌ها آمدند تا با فریادهای الله اکبر – خامنه‌ای رهبر بار دیگر به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی لبیک گفته و عزم آهنین خود برای پاسداری از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب را به جهانیان نشان دهند.

امروز یک‌بار دیگر آذری‌ها و ترک‌ها در کنار دیگر هموطنانمان در کشور فارس، کرد، لر، بلوچ، ترکمن و عرب دیگر اقوام سرافراز در جای جای ایران اسلامی به خیابان‌ها آمده‌اند تا بار دیگر جلوه زیبایی از وحدت و اقتدار ملت ایران به نمایش بگذارند..

آذربایجان روسفید شد/آذربایجان اویاخدی، انقلابا دایاخدی/بیز اولماغا حاضیروخ، خامنه‌ای سربازی‌یوخ

امروز سراسر استان آذربایجان‌شرقی از پیر و جوان به پاس نکوداشت پیروزی بزرگ‌ترین و تاثیرگذارترین انقلاب ایران و جهان در راهپیمایی عظیم ملی خود شرکت کردند و با یادآوری شعار اصیل استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی تحقق این شعارها را بار دیگر جشن گرفتند.

امروز سراسر استان آذربایجان‌شرقی تبریز و 21 شهرستان به همراه 2 هزار روستا از پیر و جوان به پاس نکوداشت پیروزی بزرگ‌ترین و تاثیرگذارترین انقلاب جهان در راهپیمایی عظیم ملی خود شرکت کردند و با یادآوری شعار اصیل استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی تحقق این شعارها را بار دیگر جشن گرفتند.

امروز سراسر استان آذربایجان‌شرقی از پیر و جوان به پاس نکوداشت پیروزی بزرگ‌ترین و تاثیرگذارترین انقلاب ایران و جهان در راهپیمایی عظیم ملی خود شرکت کردند و با یادآوری شعار اصیل استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی تحقق این شعارها را بار دیگر جشن گرفتند.

انقلاب اسلامی امروز آنقدر تنومند است که دیگر دست هیچ اهریمنی نمی‌تواند کوچک‌ترین ضربه‌ای بر پیکر آن وارد کند و به گفته آن پیر فرزانه، انقلاب اسلامی مقدمه انفجارهای عظیم در منطقه است، انفجاری که مرزهای ایران اسلامی را در نوردیده و اینک به سوی ملت‌هایی ستمدیده می‌رود تا پرتو انوار الهی خود را سایه‌سار آنانی کند که به امید رهایی نفس می‌کشند.

 امروز علاوه بر مسیر راهپیمایی، خیابان‌های منتهی به این مسیر در بازار تا میدان نماز (راسته کوچه تبریز) و خیابان‌های شریعتی و فردوسی مملو از جمعیت بود، حلقه اتحاد و پیش‌قراول راهپیمایان را جوانانی از جنس همان جوانان سال 57 تشکیل داده بودند اما این بار از نسل سوم انقلاب، امروز مردم خداجوی تبریز در صفوف به هم فشرده آمده بودند تا بار دیگر اتحاد و همبستگی خود را با لاله‌هایی در خون خفته انقلاب اسلامی و امام راحل (ره) اعلام کنند.

آری امروز همه آمده بودند، از کودکانی که شاهد نهال انقلاب نبوده‌اند مشتاقانه در صف‌های اول راهپیمایی حاضرند، آری مردان رزمنده هشت سال دفاع مقدس که با حضورشان بر سر سبزی این سفره میهمانی که گسترانده شده بود، افزودند، جانبازانی که بر ویلچرهایشان که سوغات جنگ است با غرور تکیه زده‌اند و با چفیه‌های حلقه شده در گردن‌هایشان فریاد می‌زدند و به انقلابی بودن خود می‌بالیدند.

مردم تبریز امروز یکی از بی‌نظیرترین حضور‌ در صحنه‌ خود را به نمایش گذاشته و با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر منافق، الله اکبر، هیهات مناالذله، حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست، آذربایجان اویاخدی، انقلابا دایاخدی، ای رهبر آزاده، آماده‌ایم، آماده، این همه لشکر آمده، به عشق رهبر آمده، الله‌اکبر، خامنه‌ای رهبر، خامنه‌ای خمینی دیگر است، ولایتش ولایت حیدر است، وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد، ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد همچنین استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، بیز اولماغا حاضیروخ، خامنه‌ای سربازی‌یوخ و ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند نشان دادند که به پیروی از امام و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع)، هیچ ظلمی را تاب نمی‌آورند و در مقابل آن تا پای جان ایستاده‌اند.

از طرفی، پرچم‌های کوچک و سه رنگ دانش‌آموزان در دستان کوچک آنها غرور ملی را در انبوه جمعیت نمایان می‌کرد، کودک ایرانی نیز به ایرانی بودن خود می‌بالد.

مردم تبریز امروز با در دست داشتن تصاویر امام امت، مقام معظم رهبری، پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی و پارچه‌نوشته‌ها با سر دادن شعارهای ملت ایران ملتی خدایی است بی‌زار از تفرقه و جدایی است، تنها ره عزت ما همین است درخواست ما محو منافقان است، ما ملتی همیشه سرفرازیم دشمن طمع کند، بر او بتازیم و وصیت تمام شهیدان پیروی از رهبری است، بر ادامه دادن راه شهدا، امام راحل و دفاع از مواضع نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید کردند.

مردم آذربایجان‌شرقی به فتنه‌گران و دشمنان انقلاب اسلامی هشدار دادند، فتنه‌گران و دنیای استکباری باید به خود بیایند و با درک پیام مردم در مقابل خواست واحد ملت بزرگ ایران اسلامی، سر تعظیم فرود آورد، در غیر این صورت در مقابل اراده و خشم مردم ایران قرار می‌گیرند.

کودک ایرانی نیز به ایرانی بودن خود می‌بالد

از طرفی، پرچم‌های کوچک و سه رنگ در دستان کوچک کودکان و نوجوانان، غرور ملی را در انبوه جمعیت نمایان می‌کرد، کودک ایرانی نیز به ایرانی بودن خود می‌بالد.

الله‌اکبر؛ 39 عزت، آزادی و استقلال

شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی یکی از مهم‌ترین شعارهایی است که در جریان پیروزی انقلاب اسلامی مطرح شده و با قرار گرفتن در اصول مختلف قانون اساسی به یکی از مهم‌ترین و ماندگارترین شعارهای انقلاب تبدیل شد.

در واقع این شعار ماهیت انقلاب و روح حاکم بر قانون اساسی جمهوری اسلامی است و در یک جمله می‌توان گفت که نظام جمهوری اسلامی تبلور شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» است.

بهمن که می‌گوییم، فقط حکایت سال 1357 نیست، حکایت یک‌ عمر است، گفتمانی که از سال‌های قبل از 57 شروع‌ شده بود و تا بعدترها هم ادامه پیدا کرد. روایت بهمن‌ماه، زمستانی نیست، بهار است که هر روز شکوفه می‌دهد، آن‌ هم شکوفه‌های تازه‌تر و تازه‌تر.

انتهای پیام/

با کانال تلگرامی اخبار ایلک همراه شوید

farhangi
farhangi

نظرات
  • نظری ثبت نشده است !
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.