• از سلفی‌های عاشقانه با پرچم ایران تا پیشانی‌بند هیهات مناالذله/ حضور خبرنگار شبکه «بی بی سی» در بین راهپیمایان تبریز
تجلی سی ‌و نهمین حماسه حضور ایران اسلامی / حاشیه‌نگاری از تبریز

از سلفی‌های عاشقانه با پرچم ایران تا پیشانی‌بند هیهات مناالذله/ حضور خبرنگار شبکه «بی بی سی» در بین راهپیمایان تبریز

اخبار ایلک - سی‌ و نهمین راهپیمایی 22 بهمن با حضور پرشور نوجوانان، جوانان و نسل سومی‌ها که رویش‌های انقلاب اسلامی هستند، با پدران خود و پرچم سه رنگ ایران اسلامی و عکس شهدای مدافع حرم و آتش زدن پرچم آمریکا با افتخار عکس‌های سلفی می‌گرفتند.

به گزارش اخبار ایلک از خبرگزاری فارس، سی‌ و نهمین راهپیمایی 22 بهمن با حضور پرشور نوجوانان، جوانان و نسل سومی‌ها که رویش‌های انقلاب اسلامی هستند، همراه بود ضمن آنکه خردسالان و نوجوانان آذربایجانی با در دست داشتن پرچم سه رنگ ایران اسلامی شکوه خاصی به این جشن داده بودند.

راهپیمایان تبریزی‌ امروز در حالی که شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دادند پرچم ایران اسلامی را با افتخار بر روی دستان خود حمل می‌کردند، این حضور حماسی با حاشیه‌هایی همراه بود که به برخی از آنها اشاره می‌شود:

مرد و زن و پیر و جوان به خیابان‌ها آمده‌اند تا حضور خود را به رخ دشمنان بکشانند در این میان حضور نوجوانان و جوانان بسیار چشمگیر بود.

کودکان و نوجوانان در حالی که بادکنک‌هایی با نوشته‌های پیروزی انقلاب اسلامی در دست داشتند، در کنار پدران و مادران خود در این راهپیمایی باشکوه حضور یافته بودند.

غرفه هنر راهپیمایی توسط جمعی از گرافیست‌های انقلابی تبریز در میدان شهدای تبریز راه‌اندازی شده بود و شعار غرفه با عنوان « به سلیقه خودم پلاکارد می‌سازم » بود،در این غرفه از تکنیک‌های سنتی و دستی پلاکاردسازی استفاده شده بود به طوری که تکنیک ماژیک، رنگ، شابلون و کلاژ از سری تکنیک‌هایی بود که در این غرفه برای ساخت و تهیه پلاکارد استفاده می‌شد.

هنرمندان کرافیک تبریز با حضور در غرفه به مردم کمک می‌کردند تا پوستر و پلاکارد مورد علاقه خود را طراحی کنند و در راهپیمایی 22 بهمن سال جاری شرکت کنند.

از صحنه‌های جالب راهپیمایی سال 96 مردم تبریز حضور نمادین خبرنگار شبکه «بی بی سی» را بازسازی کرده و به سراغ راهپیمایی کنندگان تبریز می‌رفت و جواب مردم تبریز در مصاحبه‌های نمادین با این شبکه، محکومیت جنایات دشمنان و ایستادگی بر آرمان‌های نظام اسلامی با وجود برخی مشکلات داخلی بود.

نمایشگاه‌های کاریکاتور «پایان سیطره داعش»، نمایشگاه «تاریخ انقلاب»، نمایشگاه پوسترهای «فیروزه سرخ تبریز» در طول مسیر راهپیمایی توسط سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز راه‌اندازی شده بود.

چهار نمایش بخش مذهبی - ملی پنجمین جشنواره بین‌المللی «تبریزیم» با عناوین «به نام نامی سرم، «رها»، «هویت» و آیین پرده خوانی با مضامینی در خصوص شهدای حرم، تاریخ انقلاب و ذکر مصیبت حضرت فاطمه زهرا (س) نیز در طول مسیر راهپیمایی اجرا شد.

گروه سرود شهید تجلایی تبریز در اول دارایی تبریز توجه عکاسان و راهپیمایی کنندگان را به خود جلب کرده بود.

در حاشیه‌‌های راهپیمایی 22 بهمن 96 تبریز ترامپ و نتانیاهو، سران استکبار به صورت نمادین حلق‌آویز شدند و پرچم آمریکا و اسرائیل به آتش کشیده شد.

همچنین غرفه نهضت مردمی ممانعت از جنگ با خدا در رابطه با ربا در حاشیه راهپیمایی تبریز برقرار شده بود و مطالبی را در رابطه با ربا به مردم گوشزد می‌کرد.

همزمان با جشن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تیم‌های ایثار و امدادگران هلال‌احمر به صورت گسترده در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن در تبریز حاضر شده بودند.

سید علی خیالت آسوده ما ایستاده‌ایم ، پیوند با سید علی ناگسستنی است

شماری از نوجوانان که لباس بسیجی بر تن و چفیه بر گردن داشتند با حمل پارچه نوشته‌هایی با عنوان «سید علی خیالت آسوده ما ایستاده‌ایم»، «پیوند با سید علی ناگسستنی است»، ضمن حمل تصاویری از امام راحل، مقام معظم رهبری و رئیس جمهور راهپیمایی امسال 22 بهمن را حال و هوای دیگری بخشیده بودند.

مراسم بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تبریز در میدان نماز و با حضور خانواده‌های شهدا، اقشار مختلف مردم، مسئولان، روحانیون همچنین با حضورآیت الله ملکوتی نماینده مردم آذربایجان شرقی در خبرگان ر هبری، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، استاندار آذربایجان شرقی، فرمانده سپاه عاشورا و نیروهای نظامی و نمایندگان مردم تبریز در مجلس، برگزار شد.

حضور ورزشکاران و رزمی‌کاران که با لباس‌های رزمی و ورزشی در راهپیمایی امروز حضور پیدا‌ کرده‌اند، یکی از سوژه‌های عکاسان و تصویربرداران در راهپیمایی امروز بود.

دانش‌آموزان دختر با شمایل‌های بسیج دانش‌آموزی و چفیه‌هایی بر دوش انداخته، به طور منظم به سمت میدان نماز تبریز حرکت می‌کردند.

آمده‌ام بگوییم رهبر انقلابی‌ام جانم فدایت

مادران و پدرانی که قدرت راه رفتن نداشتند اما این بار نیز با ویلچر در راهپیمایی حضور یافته بودند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اعلام کردند: آمده‌ام بگوییم رهبر انقلابی‌ام جانم فدایت.

اما بچه‌هایی که در آغوش پدران و مادران در حالی که شیشه شیر در دهانشان بود با یک دست پرچم ایران اسلامی را در دست گرفته و تکان می‌دادند و بر دستان کوچک آنها غرور ملی را در انبوه جمعیت نمایان می‌کرد، کودک ایرانی نیز به ایرانی بودن خود می‌بالد.

چرخبال‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در طول مسیر منتهی به میدان نماز  تبریز راهپیمایان 22 بهمن تبریز را گلباران کردند.

پرچم 40 متری ایران اسلامی در سی و نهمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از صحنه‌های دیگر به یادماندنی راهپیمایی 22 بهمن 96 بود. این پرچم در حالی در دستان دختران و پسران حمل می‌شد که با وجود شعارهای انقلابی سر می‌دانند و به ایرانی بودن و زندگی در نظام جمهوری اسلامی و داشتن رهبری همچون آیت‌الله امام خامنه‌ای افتخار می‌کردند.

حضور پررنگ رویش‌های انقلاب حرف اول و آخر را می‌زد

سی‌ و نهمین راهپیمایی 22 بهمن با حضور پرشور نوجوانان، جوانان و نسل سومی‌ها که رویش‌های انقلاب اسلامی هستند، با پدران خود و پرچم سه رنگ ایران اسلامی و آتش زدن پرچم آمریکا با افتخار عکس‌های سلفی می‌گرفتند.

راهپیمایان با در دست داشتن بنرهایی با مضمون «لبیک یا خامنه‌ای»، «مطیع امر رهبریم»، «ذلت نمی‌پذیریم» و پرچم‌ ایران و سردادن شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مطیع امر رهبریم» وارد مسیر راهپیمایی شدند.

دست نوشته‌های مردم در این راهپیمایی کاملا رنگ و بوی ضداستکباری و البته انتخاباتی دارد. برخی از این دست نوشته‌ها اینگونه‌اند؛ «در غیرت ما ذلت نمی‌گنجد»، «آنها که خواب آمریکا را می‌بینند خدا بیدارشان کند»، « حضور در انتخابات آگاهی است. بصیرت است»، «مصالحه با شیطان خیانت است به قرآن».

برخی افراد و گروه‌های سیاسی اقدام به نصب پوسترهای تبلیغاتی خود در راهپیمایی 22 بهمن کرده بودند.

بیشتر جوانان و دانش‌آموزان حاضر در راهپیمایی در حالی که پیشانی بند هیهات مناالذّله را داشتند بر روی صورت خود پرچم ایران اسلامی را کشیده بودند و با افتخار آن را به همگان نشان می‌دادند.

انتهای پیام/

با کانال تلگرامی اخبار ایلک همراه شوید

farhangi
farhangi

نظرات
  • نظری ثبت نشده است !
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.