• آمار بالای بیکاری و رکود در بخش گردشگری شخرستان اهر به عملکرد مدیران باز می‌گردد
بهبودی در جلسه کمیته برنامه‌ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی اهر:

آمار بالای بیکاری و رکود در بخش گردشگری شخرستان اهر به عملکرد مدیران باز می‌گردد

اخبار ایلک - رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه باید ریشه مشکلات شهرستان اهر با دقت شناسایی شود، گفت: وجود آمار بالای بیکاری و رکود در بخش گردشگری به وضعیت اقتصادی کشور ربطی ندارد؛ بلکه عملکرد من مدیر شهرستان و سختگیری‌های بی‌مورد است که با باعث فرار سرمایه‌گذاران و دلسردی فعالان اقتصادی می‌شود.

به گزارش اخبار ایلک از خبرگزاری فارس، داوود بهبودی صبح امروز در جلسه مشترک کمیته برنامه‌ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان اهر اظهار کرد: مایه خوشحالی است که مدیران دولتی و فعالان اقتصادی بخش خصوصی دور هم گرد آمده و مسائل و مشکلات را طرح می‌کنند. 

وی با بیان اینکه فضای شهرستان نسبت به سفر اوایل سال پویاتر و بانشاط‌تر شده و این مایه امیدواری است، افزود: اگر درونزایی از ویژگی‌های اقتصاد مقاومتی است باید به تمام داشته‌های زیرساختی، انسانی، تخصص و پتانسیل‌های بومی منطقه اتکا کنیم.

بهبودی تصریح کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی صرفا با اتکا به دولت اتفاق نخواهد افتاد و تنها بخشی از موضوع به دولت برمی‌گردد؛ همین که دستگاه‌های دولتی مراحل و ضوابط دست و پاگیر را حذف و فرایند صدور مجوزها را سرعت بخشند، بخش اعظمی از نقش دولت را در اقتصاد مقاومتی ایفا کرده‌اند. 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی یادآور شد: در هیچ جای دنیا قوانین و مقررات به منظور سخت‌گیری تدوین و وضع نشده‌اند؛ بلکه هدف از وضع قوانین تسهیل فضای فعالیت مردم و بخش خصوصی بوده است. 

وی با بیان اینکه باید ریشه مشکلات شهرستان با دقت شناسایی شود، افزود: وجود آمار بالای بیکاری و رکود در بخش گردشگری به وضعیت اقتصادی کشور ربطی ندارد؛ بلکه عملکرد من مدیر شهرستان و سختگیری‌های بی‌مورد است که با باعث فرار سرمایه‌گذاران و دلسردی فعالان اقتصادی می‌شود.

این اقتصاددان ادامه داد: لازم است تمرکززدایی از مرکز و تفویض اختیار به مدیران شهرستان مورد توجه دستگاه‌های استان و کشور قرار گیرد تا مدیران شهرستان که دلسوزتر از دیگران نسبت به مشکلات شهرستان هستند بتوانند به مردم و فعالان اقتصادی مساعدت لازم را بنمایند.

بهبودی متذکر شد: نهادهای مالی که به فعالان اقتصادی شهرستان تسهیلات پرداخت میکنند باید توجه داشته باشند تسهیلات را هدفمند و با لحاظ اولویت‌ها و مزیت‌های شهرستان پرداخت نمایند. 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی ابراز داشت: بخشی از سیاست‌های اشتغالزایی که در کشور اجرا می‌شود بر عهده سپاه و بسیج گذارده شده است؛ بر همین اساس از سپاه شهرستان انتظار می‌رود نسبت به فعال نمودن تسهیلات صندوق مشاغل خرد روستایی شهرستان اقدام کند.

وی با ابراز خرسندی از رفع مشکلات واحدهای بزرگی چون شرکت قند قانع اهر، اذعان داشت: امیدوارم مشکلات دیگر واحدهای تولیدی شهرستان نیز حل شود.
در این جلسه فرماندار شهرستان اهر و مدیران دستگاههای جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، میراث فرهنگی، بسیج سازندگی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک کشاورزی شهرستان و مدیران صندوق کارآفرینی امید، شرکت قند قانع، کشتارگاه صنعتی اهر و تنی چند از تولیدکنندگان شهرستان به ارائه گزارش عملکرد ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان و بیان مسائل و مشکلات موجود پرداختند.

انتهای پیام/

با کانال تلگرامی اخبار ایلک همراه شوید

farhangi
farhangi

اخبار مرتبط
نظرات
  • نظری ثبت نشده است !
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.