• اختصاص ۲۱۷۸ میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه بهداشت

اختصاص ۲۱۷۸ میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه بهداشت

اخبار ایلک - شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نخستین حوزه دریافت کننده تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی در دولت یازدهم بودند.

به گزارش اخبار ایلک از خبرگزاری آنا، از صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت‌های حوزه بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با ارائه بیش از۷۳۴ طرح، ۲۱۷۸ میلیارد تومان از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی را به خود اختصاص داده‌اند.

موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه بهداشت و درمان در ارائه تولیدات مختلف ارزش افزوده قابل توجهی دارد و این شرکت‌ها در عرصه صادرات به کشورهای مختلف و حتی کشورهای پیشرفته موفق شده‌اند با استانداردهای بین‌المللی هماهنگ شده و در عرصه‌های مختلف به ویژه در عرصه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یابند.

فعالیت در حوزه فناوری‌های زیستی با بیش از ۴۸۴ طرح در حوزه تجهیزات پیشرفته، ساخت، تولید و آزمایشگاه با بیش از ۳۳۲ طرح، داروهای پیشرفته با ۱۹۲ طرح، وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی با ۵۸ طرح بخش‌هایی از طرح‌های مرتبط با حوزه پزشکی است.

انواع تسهیلات ارائه شده به حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامل قرض‌الحسنه، تسهیلات کوتاه‌مدت، طرح‌هایی در مرحله توسعه فناوری، طرح‌های قبل از تولید صنعتی، کمک، مشارکت، سرمایه در گردش و تسهیلات است.

از مجموع شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه‌کننده طرح در حوزه یاد شده ۹ درصد دانش‌بنیان صنعتی، ۲۳ درصد دانش‌بنیان تولیدی و ۶۸ درصد دانش‌بنیان نوپا هستند.

انتهای پیام/

farhangi
farhangi

اخبار مرتبط
نظرات
  • نظری ثبت نشده است !
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.