• زوج‌های هم‌سن بیشترین ازدواج در زنجان را به ثبت رساندند/ فراوانی ازدواج‌ها با اختلاف سنی ۱۱ تا ۱۵ سال در جایگاه دوم قرار دارد
مدیرکل ثبت احوال استان زنجان:

زوج‌های هم‌سن بیشترین ازدواج در زنجان را به ثبت رساندند/ فراوانی ازدواج‌ها با اختلاف سنی ۱۱ تا ۱۵ سال در جایگاه دوم قرار دارد

اخبار ایلک - مدیرکل ثبت احوال استان زنجان با اشاره به اینکه بیشتر ازدواج‌های سال گذشته به زوج‌های هم‌سن اختصاص دارد گفت: اختلاف سنی ۱۱ تا ۱۵ سال نیز رتبه دوم ازدواج‌ها در زنجان را دارد.

به گزارش اخبار ایلک از خبرگزاری تسنیم، سیدعلی شفیعی اظهار داشت: ازدواج با اختلاف سنی معکوس، یعنی سن زوجه بیشتر از زوج باشد در سال گذشته نسبت به سال 94 در زنجان کاهش یافت.

وی در رابطه با اختلاف سنی منفی یا معکوس که در آن سن زوجه از زوج بزرگتر است، عنوان کرد: در سال 95 تعداد بیشترین ازدواج معکوس در گروه با اختلاف سنی منفی یک تا منفی پنج ثبت شده که 161 مورد را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل اداره ثبت احوال استان زنجان تعداد ازدواج با اختلاف سنی منفی 6 تا منفی 10 را 31 مورد، منفی 11 تا منفی 15 را 15 مورد، منفی 16 تا منفی 20 را پنج مورد عنوان کرد و گفت: ازدواج با اختلاف سنی بالای 20 سال در سال 94 یک مورد بوده و در سال 95 نیز ثبت نشده است.

این مسئول با بیان اینکه ازدواج‌های با میزان اختلاف سنی منفی یک تا منفی پنج سال با تعداد 173 مورد در سال 94 بیشتر از سال 95 بوده، ابراز کرد: تعداد ازدواج‌های سایر بازه‌های اختلاف سنی منفی زوج و زوجه نیز در سال 95 نسبت به سال 94 کاهش یافته است.

شفیعی تعداد کل ازدواج‌های به ثبت رسیده در سال گذشته را 10 هزار و 818 واقعه عنوان کرد و گفت: بیشترین ازدواج سال 95 با اختلاف سنی صفر بوده است یعنی زوج و زوجه هم‌سن بوده‌اند.

وی تعداد ازدواج‌هایی را که زن و مرد هم‌سن بوده‌اند را یک هزار و 48 ازدواج عنوان کرد و افزود: بعد از ازدواج هم‌سن‌ها ازدواج با اختلاف سنی 11 تا 15 سال با تعداد 989 ازدواج در سال 95 بیشترین تعداد ازدواج را از نظر میزان اختلاف سنی داشته‌ است.

مدیرکل اداره ثبت احوال استان زنجان رتبه سوم بیشترین فراوانی ازدواج از نظر میزان اختلاف سنی زوج و زوجه را در سال گذشته به اختلاف سنی یک تا پنج سال با تعداد 792 ازدواج نسبت داد و گفت: ازدواج با اختلاف سنی 6 تا 10 سال، 16 تا 20 سال و بالای 20 سال به ترتیب رتبه‌های بعدی را داشته‌اند.

انتهای پیام/

farhangi
farhangi

اخبار مرتبط
نظرات
  • نظری ثبت نشده است !
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.